X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Rozpoczyna się festiwal folkowy "Nowa Tradycja"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 08:20
Festiwal, który w tym roku odbędzie się po raz szesnasty, promuje folkową muzykę i artystów. Jego organizatorem jest radiowa Dwójka.
Audio
  • Anna Szewczuk, dziennikarka radiowej Dwójki, o pierwszym dniu festiwalu "Nowa Tradycja" (IAR)
Nowa Tradycja
Nowa TradycjaFoto: materiały promocyjne

Dziennikarka radiowej Dwójki Anna Szewczuk zdradza, że tegoroczna impreza rozpocznie się w czwartek, o godz. 19.30, od koncertu pod hasłem "Muzyka Źródeł”, który w tym roku poświęcony jest twórcom z Beskidu Żywieckiego. W drugiej części wieczoru w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego wystąpią laureaci Folkowego Fonogramu, czyli Adam Strug i Kapela ze Wsi Warszawa.

Ważnym wydarzeniem festiwalu będzie Konkurs Muzyki Folkowej, w którym udział weźmie 14 artystów. Zdaniem organizatorki konkursu, Małgorzaty Jędruch-Włodarczyk każdy z uczestników prezentuje inny rodzaj muzyki folkowej. W rywalizacji biorą udział: AcCello Duo, Adam Oleś hurdu_hurdu, Angela Gaber Trio, Cicha & Spółka, Kapela Przewłockiego, Lesja, Meadow Quartet & Tomas Dobrovolskis, Miklosz Deki Czureja, Mol Orkiestra, PKP Raducz, Poleńka, Sestry Boczniewicz, Sztetl, Wano Wejta
Dyrektorka radiowej Dwójki i jedna z jurorek Konkursu Muzyki Folkowej Małgorzata Małaszko-Stasiewicz podkreśla, że w czasie przesłuchań uczestników zwróci uwagę na związek twórczości z folkiem oraz na warsztat artystów.
Festiwal "Nowa Tradycja” trawa do 19 maja. Więcej informacji o festiwalu>>>
IAR, kk

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Nowa Tradycja

Czytaj także

To jest nasza Nowa Tradycja 2013

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 13:30
- Nieprzerwanie od 16 lat organizujemy Festiwal Folkowy Polskiego Radia i teraz też przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji - zapowiada Piotr Kędziorek i zdradza szczegóły tegorocznej edycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka Źródeł: Beskid Żywiecki

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 16:00
W pierwszej części koncertu inauguracyjnego 16. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" wystąpili muzycy ludowi z Beskidu Żywieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odzyskane Podhale na "Nowej Tradycji" - transmisja wideo

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 14:00
Piątek na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia to przede wszystkim występ zespołu Poszukiwacze Zaginionego Rulonu, laureatów zeszłorocznego konkursu. W drugiej części wieczoru: "Władysława nuty nomilse”, czyli koncert upamiętniający nestora rodu Trebuniów-Tutków, wielkiego kustosza i zarazem reformatora muzycznej tradycji Podhala.
rozwiń zwiń