Muzyka

Rozpoczyna się festiwal folkowy "Nowa Tradycja"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 08:20
Festiwal, który w tym roku odbędzie się po raz szesnasty, promuje folkową muzykę i artystów. Jego organizatorem jest radiowa Dwójka.
Audio
  • Anna Szewczuk, dziennikarka radiowej Dwójki, o pierwszym dniu festiwalu "Nowa Tradycja" (IAR)
Nowa Tradycja
Nowa TradycjaFoto: materiały promocyjne

Dziennikarka radiowej Dwójki Anna Szewczuk zdradza, że tegoroczna impreza rozpocznie się w czwartek, o godz. 19.30, od koncertu pod hasłem "Muzyka Źródeł”, który w tym roku poświęcony jest twórcom z Beskidu Żywieckiego. W drugiej części wieczoru w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego wystąpią laureaci Folkowego Fonogramu, czyli Adam Strug i Kapela ze Wsi Warszawa.

Ważnym wydarzeniem festiwalu będzie Konkurs Muzyki Folkowej, w którym udział weźmie 14 artystów. Zdaniem organizatorki konkursu, Małgorzaty Jędruch-Włodarczyk każdy z uczestników prezentuje inny rodzaj muzyki folkowej. W rywalizacji biorą udział: AcCello Duo, Adam Oleś hurdu_hurdu, Angela Gaber Trio, Cicha & Spółka, Kapela Przewłockiego, Lesja, Meadow Quartet & Tomas Dobrovolskis, Miklosz Deki Czureja, Mol Orkiestra, PKP Raducz, Poleńka, Sestry Boczniewicz, Sztetl, Wano Wejta
Dyrektorka radiowej Dwójki i jedna z jurorek Konkursu Muzyki Folkowej Małgorzata Małaszko-Stasiewicz podkreśla, że w czasie przesłuchań uczestników zwróci uwagę na związek twórczości z folkiem oraz na warsztat artystów.
Festiwal "Nowa Tradycja” trawa do 19 maja. Więcej informacji o festiwalu>>>
IAR, kk

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Nowa Tradycja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

To jest nasza Nowa Tradycja 2013

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 13:30
- Nieprzerwanie od 16 lat organizujemy Festiwal Folkowy Polskiego Radia i teraz też przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji - zapowiada Piotr Kędziorek i zdradza szczegóły tegorocznej edycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka Źródeł: Beskid Żywiecki

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 16:00
W pierwszej części koncertu inauguracyjnego 16. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" wystąpili muzycy ludowi z Beskidu Żywieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odzyskane Podhale na "Nowej Tradycji" - transmisja wideo

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 14:00
Piątek na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia to przede wszystkim występ zespołu Poszukiwacze Zaginionego Rulonu, laureatów zeszłorocznego konkursu. W drugiej części wieczoru: "Władysława nuty nomilse”, czyli koncert upamiętniający nestora rodu Trebuniów-Tutków, wielkiego kustosza i zarazem reformatora muzycznej tradycji Podhala.
rozwiń zwiń