X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Festiwal w Łańcucie: koncerty sióstr Lebeque i Lipnickiej

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 09:18
Światowej sławy duet fortepianowy siostry Katia i Marielle Lebeque wystąpią w pierwszym poniedziałkowym koncercie na 52. Muzycznym Festiwalu w Łańcucie (Podkarpackie). W drugim koncercie tego wieczoru, tzw. nocnym, zaśpiewa Anita Lipnicka z grupą Voice Band.
Anita Lipnicka
Anita LipnickaFoto: Damian Porter/Wikimedia Commons

Siostry Lebeque podczas występu w sali balowej łańcuckiego zamku - dawnej rezydencji Lubomirskich i Potockich wykonają kompozycje Claude'a Debussy'ego, Johannesa Brahmsa, Maurice'a Ravela.
Z kolei w koncercie nocnym, zatytułowanym "Siódme niebo", zabrzmią piosenki do tekstów m.in. Juliana Tuwima, Mariana Hemara, inspirowane muzyką, filmem i kabaretem lat 30. XX wieku. W Starej Ujeżdżalni wykona je Anita Lipnicka i grupa Voice Band.
Tegoroczny festiwal rozpoczął się w piątek występem duetu fortepianowego Lutosławski Piano Duo. Jednak uroczysta inauguracja festiwalu odbyła się drugiego dnia imprezy, w sobotę, operą "Traviata" Giuseppe Verdiego. Gościnnie wystąpił w niej znakomity tenor pochodzenia wietnamskiego Philippe Do. Całość poprowadził Vladimir Kiradjiev, szef artystyczny festiwalu.
Relacje ze studia festiwalowego można oglądać na dwóch mobilnych telebimach, ustawionych na parkingu przed Filharmonią Podkarpacką. Ponadto relacje ze studia festiwalowego zamieszczane są na YouTube oraz portalach internetowych, m.in. Filharmonii Podkarpackiej i zamku w Łańcucie.
W ramach 52. Festiwalu, który potrwa do 25 maja, przewidziano łącznie 12 koncertów, w tym trzy nocne. Większość koncertów odbywa się w sali balowej; niektóre występy zaplanowano też w Starej Ujeżdżalni, w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, parku zamkowym oraz - po raz pierwszy - w łańcuckiej Storczykarni. Pierwszy raz także, po wielu latach przerwy, odbędzie się w tym roku występ w rokokowym Teatrzyku Księżnej Lubomirskiej przylegającym do sali balowej łańcuckiego zamku.
pp/PAP

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

Czytaj także

Anita Lipnicka o rozstaniu z Varius Manx

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2012 15:49
– W momencie, kiedy odeszłam z Varius Manx, tak naprawdę nie miałam żadnych planów na przyszłość, siebie. Po prostu chciałam odpocząć od tego zgiełku. Zerwałem więzi z całym światem, z wytwórnią fonograficzną, zespołem – mówiła Anita Lipnicka w "Historii pewnej płyty”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozpoczyna się 52. Muzyczny Festiwal w Łańcucie

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 12:28
52. Muzyczny Festiwal w Łańcucie rozpocznie się 17 maja. W sali balowej łańcuckiego zamku o godzinie 19:00 wystąpi formacja Lutosławski Piano Duo, która wykona utwory Witolda Lutosławskiego oraz Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń