Polskie Radio
Section05
podkarpackie

Przetarg na śmigłowce wart 450 mln funtów. Polski Black Hawk "może być opcją"

- Black Hawk produkowany w Mielcu może zostać zaproponowany Wielkiej Brytanii - powiedział dyrektor ds. komunikacji Lockheed Martin w Europie John Neilson. Zaznaczył, że Brytyjczycy nie sformułowali jeszcze wymagań dotyczących nowej maszyny, ale "w zależności od specyfikacji technicznej i wymagań operacyjnych, Black Hawk może być opcją". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony podkarpackie Mielec Black Hawk

"Wszystkie regiony szczepią w podobnym tempie". Szef KPRM o sytuacji w Rzeszowie

W mediach pojawiły się doniesienia o wyjątkowo szybkim tempie szczepień w Rzeszowie. Wynikać ono miało z podawaniem preparatów bez zapisów i skierowania. Szef KPRM Michał Dworczyk zapewnił, że informacje te są nieprawdziwe oraz zapowiedział konferencję prasową, podczas której poruszy ten temat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia szczepionka pandemia społeczeństwo Michał Dworczyk regiony podkarpackie Rzeszów Koronawirus w Polsce COVID-19

Dr Andrzej Anusz o sytuacji politycznej w Rzeszowie: wybory samorządowe zawsze rządzą się swoimi prawami

Wybory samorządowe rządzą się pewnymi lokalnymi nastrojami. Zawsze jest pytanie, w jakim stopniu obywatele będą wybierać przez pryzmat swoich lokalnych interesów. Zawsze jest to napięcie, bo to nie jest tak, że to będą wybory stricte polityczne - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Polskie Radio 24 regiony podkarpackie Rzeszów wybory wybory samorządowe polityka opozycja zjednoczona prawica

W sieci zasłynął wulgarnym językiem. Oto wspólny kandydat opozycji na prezydenta Rzeszowa

Wiceprzewodniczący Rady Miasta, wieloletni współpracownik byłego prezydenta Rzeszowa, polityk lewicowy - to najważniejsze cechy opisujące Konrada Fijołka, który zdecydował się kandydować na urząd prezydenta stolicy województwa podkarpackiego. Wcześniej zasłynął w sieci wulgarnym językiem, którego nie tylko się nie wstydził, ale wyraził wręcz swego rodzaju dumę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony polityka Rzeszów podkarpackie wybory wybory w Polsce

"Opozycja z chamstwa próbuje robić broń polityczną". Fogiel o wyborach na prezydenta Rzeszowa

- Niektórzy próbują zrobić z Rzeszowa wydarzenie polityczne w skali kraju. Rozumiem, że żadnych innych wyborów w najbliższym czasie nie ma (...) więc z pewnością będziemy mieli dość dużą liczbę relacji w mediach ogólnopolskich, ale przede wszystkim to są wybory dla rzeszowian i to oni będą decydować, kogo chcą jako gospodarza - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  Rzeszów POLSKA regiony podkarpackie Polskie Radio 24 polityka