Polskie Radio
Section05
podkarpackie

Straż Graniczna odzyskała dwa skradzione pojazdy o łącznej wartości ok. 280 tys. złotych

Funkcjonariusze z placówek Straży Granicznej w Medyce oraz Korczowej (Podkarpackie) odzyskali dwa skradzione pojazdy. Jedno auto miało zeszlifowany numer VIN, drugi pojazd był poszukiwany przez norweskich policjantów od dwóch lat. Szacunkowa wartość odzyskanych samochodów wynosi ok. 280 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców kierowcy samochody kradzież straż graniczna bezpieczeństwo na drodze podkarpackie

Rodzina Ulmów ogłoszona błogosławioną. Prezydent Andrzej Duda: to potwierdzenie wyjątkowości i świętości

Rodzina Ulmów została ogłoszona błogosławioną. Aktu beatyfikacji dokonał podczas mszy świętej w Markowej papieski wysłannik, kardynał Marcello Semeraro, prefekt watykańskiej Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. Po raz pierwszy w historii Kościoła błogosławioną zostanie ogłoszona wspólnie cała rodzina. W uroczystościach wziął udział Andrzej Duda, który podkreślił, że "beatyfikacja to potwierdzenie wyjątkowości i świętości rodziny".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół podkarpackie Ulmowie beatyfikacja społeczeństwo Msza święta prezydent Andrzej Duda

Beatyfikacja rodziny Ulmów. W Markowej przemawiał prezydent Andrzej Duda [POSŁUCHAJ]

Rodzina Ulmów została ogłoszona błogosławioną. Aktu beatyfikacji dokonał podczas mszy świętej w Markowej papieski wysłannik, kardynał Marcello Semeraro, prefekt watykańskiej Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. Po raz pierwszy w historii Kościoła błogosławioną zostanie ogłoszona wspólnie cała rodzina. W uroczystościach wziął udział Andrzej Duda. Zachęcamy do wysłuchania nagrania transmisji uroczystości, którą wyemitował Program 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Kościół podkarpackie Ulmowie beatyfikacja społeczeństwo Msza święta

Beatyfikacja rodziny Ulmów. Msza Święta w Markowej rozpocznie się o godz. 10.00

W niedzielę o godzinie 10.00 w Markowej na Podkarpaciu rozpocznie się msza święta beatyfikacyjna rodziny Ulmów. Po raz pierwszy w historii Kościoła błogosławioną zostanie ogłoszona wspólnie cała rodzina. Józef, Wiktoria oraz ich siedmioro dzieci zostali zamordowani w 1944 roku przez Niemców za ukrywanie ośmiorga Żydów z rodzin Goldmanów, Grünfeldów i Didnerów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ulmowie beatyfikacja podkarpackie Kościół społeczeństwo

Rodzina Ulmów patronem dworca kolejowego w Łańcucie. "Polacy potrzebują bohaterów, ale każdy z nas może być jak oni"

Bohaterska rodzina Ulmów jest od dziś patronem dworca kolejowego w Łańcucie. Podczas uroczystości odsłonięto okolicznościowy mural i tablicę pamiątkową. - Polacy potrzebują bohaterów, ale każdy z nas może być jak oni - mówiła minister Grażyna Ignaczak-Bandych, szefowa Kancelarii Prezydenta podczas uroczystości w Łańcucie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ulmowie Łańcut patronat kolej społeczeństwo regiony podkarpackie

"Ponad 3 tys. interwencji minionej doby". Państwowa Straż Pożarna o skutkach nawałnic

W niedzielę rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski przekazał, że "ostatniej doby strażacy zanotowali ponad 3 tys. interwencji związanych z burzami i silnym wiatrem". Dodał, że wichury uszkodziły np. dachy na 260 budynkach. W woj. śląskim ponad 10 tys. odbiorców bez prądu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podkarpackie pogoda burza regiony Radio kierowców IMGW burze lato prognoza pogody deszcz społeczeństwo kierowcy alert pogodowy

Legionella w Lubelskiem. Sanepid nadzoruje jakość wody i sytuację epidemiologiczną

Główny Inspektor Sanitarny potwierdził wystąpienie w województwie lubelskim pierwszego przypadku zakażenia bakterią legionella. Chory znajduje się w szpitalu. - W województwie lubelskim prowadzony jest ścisły monitoring jakości wody w sieciach i nadzór epidemiologiczny - poinformowała w sobotę rzecznik prasowa wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szpital GIS bakterie lubelskie Rzeszów podkarpackie społeczeństwo