X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

”McCartney się nie starzeje, ile w nim energii”

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 21:25
Fani z całej Polski, a także Niemiec, Francji i Czech, od sobotniego popołudnia zbierali się na Stadionie Narodowym w Warszawie.
McCartney się nie starzeje, ile w nim energii
Foto: Oli Gill/Wikipedia

O godzinie 21 na Stadionie Narodowym w Warszawie zaczął się koncert Paula McCartneya w Polsce.
Koncert w Warszawie jest jednym z jedynie trzech występów, jakie basista zaplanował w Europie. McCartney wystąpi także w Weronie i Wiedniu. Koncert odbędzie się w ramach trasy "Out There!".
Choć wejścia na Stadion Narodowy otwarto dopiero o godzinie 18, fani od wczesnych godzin popołudniowych zbierali się pod bramami, czekając na rozpoczęcie koncertu McCartneya. Przy bramach głównych, oprócz długich kolejek, zbierali się także muzycy-amatorzy, śpiewający największe przeboje The Beatles.
- Bardzo żałuję, że nie miałam szans być na koncercie The Beatles - powiedziała 18-letnia Olga, która na koncert przyjechała z Berlina. - Gdy dowiedziałam się, że w Warszawie będzie koncert Paula, uznałam, że przyjazd na ten koncert to mój obowiązek jako fanki Beatlesów - dodała.

Fani
Fani muzyki przed wejściem na Stadion Narodowy w Warszawie, fot. PAP/Jacek Turczyk

W tłumie czekających nie brakowało nastolatków, nie brakowało także rówieśników sir Paula, który kilka dni temu obchodził swoje 71 urodziny. Z tej okazji warszawska publiczność odśpiewała muzykowi "Happy Birthday"; zaopatrzyła się także w kartki z napisami "Hey" i "Paul", które mają zostać podniesione w górę podczas finału utworu "Hey Jude", gdy piosenkarz zazwyczaj zaprasza publiczność do śpiewania.
-  Mam ogromne szczęście, że Paul zagra w moim mieście i nie muszę jeździć do Niemiec, Francji czy Anglii. Wychowałem się na muzyce The Beatles, niezależnie od tego, że tworzyli ją zanim przyszedłem na świat. To bez znaczenia, wielka muzyka się nie starzeje - tłumaczył 25-letni Dawid, ubrany w koszulkę z nadrukowaną okładką płyty "Revolver". - McCartney też się nie starzeje, a jeśli już, to bardzo powoli. Widziałem w telewizji jego koncert z Nowego Jorku sprzed kilku lat, to naprawdę niesamowite, ile jest w nim energii. I jak dobrze śpiewa - podkreślił.

PAP/agkm

Czytaj także

Paul McCartney: po polsku mówię biegle

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 11:00
- Jeśli będziecie się dobrze bawić, to ja też! - zapewniał Paul McCartney w Trójce przed swoim koncertem na warszawskim Stadionie Narodowym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paul McCartney w Warszawie. Artysta pamięta o niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 23:59
Paul McCartney od wielu lat na każdy swój koncert zaprasza osoby niewidome i niedowidzące.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy Paul McCartney przywita fanów w języku polskim?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 17:59
Dwa dni pozostały do koncertu Paula McCartneya na Stadionie Narodowym. Tymczasem główny bohater tego wydarzenia nie próżnuje. Przygotowując się do spotkania z publicznością w Warszawie, bierze lekcje języka polskiego.
rozwiń zwiń