Polskie Radio
Section05
Stadion Narodowy

Zmarzlik nie wystartuje w stolicy. Grand Prix odwołane

Tegoroczne Grand Prix w Warszawie na PGE Narodowym nie odbędzie się ze względu na trwającą pandemię, o czym wspólnie zadecydowały: PZM, FIM i BSI Speedway. Rozwiązanie co do dalszego postępowania z biletami zostanie podjęte i ogłoszone opinii publicznej w ciągu najbliższych 60 dni.
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Speedway grand prix koronawirus Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy Bartosz Zmarzlik Maciej Janowski

"Jest ciężko, mamy bardzo dużo chorych". Rozmowa z lekarzem ze szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym

- Jest ciężko - w ten sposób panującą obecnie sytuację w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym opisał pulmonolog dr Jacek Nasiłowski. - Mamy bardzo dużo chorych, w chwili obecnej jest ich około 270 - powiedział medyk i dodał, że jeden lekarz zajmuje się naraz 28 pacjentami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie Koronawirus w Polsce COVID-19 szpital Stadion Narodowy

Ponad 280 pacjentów, 20 pod respiratorami. Dr Zaczyński o obłożeniu szpitala na Narodowym

- Przez ostatnią noc przyjęliśmy 30 osób, ponad 20 zostało wypisanych, ale ten przyrost dalej jest dodatni - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Artur Zaczyński, dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. - Czekamy na przyjęcie kolejnych pacjentów, ich transport ma być w godzinach rannych - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce choroby zakaźne Stadion Narodowy społeczeństwo

Dr Zaczyński podał liczbę pacjentów hospitalizowanych w szpitalu na Stadionie Narodowym. "Karetki ciągle dojeżdżają"

Obecnie w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie jest 242 pacjentów z COVID-19. Łącznie w szpitalu MSWiA w Warszawie i w szpitalu na Narodowym - który jest jego filią - takich pacjentów jest ponad 600 - powiedział szef szpitala tymczasowego na PGE Narodowym dr Artur Zaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy COVID-19 zdrowie społeczeństwo

Szef szpitala na PGE Narodowym: hospitalizowaliśmy już ponad tysiąc osób

Notujemy przypadki ludzi zaszczepionych, którzy złapali COVID-19 przed przyjęciem drugiej dawki. Jeżeli dołożymy do tego lekceważenie obostrzeń przez coraz większą liczbę osób zmęczonych pandemią, to trudno oczekiwać, że wzrostów zachorowań nie będzie - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" szef Tymczasowego Szpitala Narodowego Artur Zaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy COVID-19 zdrowie społeczeństwo

Trzecia fala COVID-19. Dr Zaczyński: szpital na Stadionie Narodowym jest ważnym buforem

- Widać, że szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym jest potrzebny, bo buforuje sytuację w szpitalach standardowych na terenie aglomeracji warszawskiej. Myślę, że teraz czujemy się bezpiecznie, posiadając ten bufor w momencie, kiedy trzecia fala stała się realna - powiedział na temat przygotowania służby zdrowia do trzeciej fali COVID-19 dr Artur Zaczyński, wicedyrektor szpitala na PGE Narodowym.
Zobacz więcej na temat:  pandemia koronawirus COVID-19 szpital Stadion Narodowy lekarz zdrowie szczepienia szczepionka POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Koronawirus w Polsce

"Wprowadzacie w błąd i manipulujecie faktami". Prezes spółki PL.2012+ zarzuca kłamstwo politykom PO

Politycy Platformy Obywatelskiej opowiadali podczas konferencji prasowej o rzekomych nieprawidłowościach w przygotowaniu szpitala na Stadionie Narodowym. Na miejscu pojawił się prezes spółki PL.2012+ Włodzimierz Dola. - Panowie wprowadzają w błąd, manipulują faktami - powiedział parlamentarzystom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stadion Narodowy Koronawirus w Polsce Michał Szczerba Dariusz Joński koalicja obywatelska Platforma Obywatelska

Dyrektor szpitala MSWiA: chcemy, by nasz punkt szczepił tysiąc osób dziennie

- Codziennie staramy się zaszczepić około 300-400 osób z personelu białego, który zajmuje się pacjentami. Chcemy, aby wydolność naszego punktu szczepień osiągnęła tysiąc osób dziennie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Artur Zaczyński, dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym i wicedyrektor szpitala MSWiA w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 Stadion Narodowy szpital lekarz Jerzy Jachowicz

Od czwartku szczepienia medyków na Stadionie Narodowym. Około 300 osób dziennie

- W czwartek, piątek i sobotę CSK MSWiA przeprowadzi akcję szczepień medyków w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym - poinformowała we wtorek Iwona Sołtys, kierownik działu obsługi pacjenta z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA. Łącznie zaszczepionych zostanie około 900 osób.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia Stadion Narodowy choroby zakaźne Koronawirus w Polsce COVID-19 Warszawa