Polskie Radio
Section05
Stadion Narodowy

PGE zmniejsza wydatki na sponsoring. Zła wiadomość dla polskiego sportu

Grupa PGE w obliczu kryzysu związanego z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 postanowiła zredukować wydatki na sponsoring o ponad 27 milionów złotych w 2020 roku. PGE jest jednym z głównych sponsorów kilku drużyn sportowych w Polsce, Stadionu Narodowego czy patronem Ekstraligi żużlowej.
Zobacz więcej na temat:  SPORT PGE VIVE Kielce Ekstraliga pge skra bełchatów Koronawirus w Polsce koronawirus Stadion Narodowy

SPEEDWAY GRAND PRIX Koronawirus przeszkadza żużlowcom. GP Polski przełożone

Ze względu na epidemię koronawirusa Polski Związek Motorowy w porozumieniu ze Światową Federacją Motocyklową (FIM) zdecydował o zmianie daty Grand Prix Polski na żużlu, które miało inaugurować sezon indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Impreza, która miała odbyć się 16 maja na PGE Narodowym w Warszawie, została przełożona na 8 sierpnia. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Speedway grand prix koronawirus Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy

El. EURO 2020 Nawierzchnia hybrydowa na Narodowym? Firma Trawnik wyjaśnia

Stan murawy na Stadionie Narodowym to gorący temat po meczu Polska - Słowenia (3:2) w eliminacjach do Euro 2020. Opinię o fatalnej nawierzchni wyrazili piłkarze i selekcjoner reprezentacji, operator obiektu i PZPN. Wyjaśnienie przestawiła także firma "Trawnik" odpowiedzialna za dostawę nawierzchni. "Na zakrytym stadionie trawa o tej porze roku przechodzi w stan spoczynku zimowego" - napisano.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Euro 2020 reprezentacja Polski SPORT Stadion Narodowy

TYLKO U NAS PZPN miał zastrzeżenia do murawy? "To nie był ewenement"

Polski Związek Piłki Nożnej już wcześniej miał zastrzeżenia do stanu murawy na PGE Narodowym w Warszawie. - Naszym partnerem jest operator stadionu. W umowie ze stadionem mamy zapisane, że musimy korzystać ze wszystkich wykonawców wskazanych przez operatora - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Euro 2020 Piłka nożna PZPN reprezentacja Polski Stadion Narodowy

TYLKO U NAS Na PGE Narodowym będzie nowa murawa. "Musimy wyciągnąć wnioski"

Stan murawy na PGE Narodowym podczas meczu Polski ze Słowenią (3:2) został skrytykowany przez piłkarzy oraz selekcjonera Jerzego Brzęczka. - Murawa była przygotowana zgodnie z wytycznymi, które otrzymaliśmy od organizatora, czyli PZPN-u - powiedziała portalowi PolskieRadio24.pl Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy spółki PL.2012+, będącej operatorem obiektu. Spółka staje przed zadaniem przeprowadzenia nowego przetargu na ułożenie murawy. Dotychczasowa, z krytykowaną firmą Trawnik Producent, dobiegła końca. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Stadion Narodowy Euro 2020 reprezentacja Polski PZPN