Polskie Radio
Section05
Stadion Narodowy

Dyrektor szpitala MSWiA: chcemy, by nasz punkt szczepił tysiąc osób dziennie

- Codziennie staramy się zaszczepić około 300-400 osób z personelu białego, który zajmuje się pacjentami. Chcemy, aby wydolność naszego punktu szczepień osiągnęła tysiąc osób dziennie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Artur Zaczyński, dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym i wicedyrektor szpitala MSWiA w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 Stadion Narodowy szpital lekarz Jerzy Jachowicz

Od czwartku szczepienia medyków na Stadionie Narodowym. Około 300 osób dziennie

- W czwartek, piątek i sobotę CSK MSWiA przeprowadzi akcję szczepień medyków w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym - poinformowała we wtorek Iwona Sołtys, kierownik działu obsługi pacjenta z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA. Łącznie zaszczepionych zostanie około 900 osób.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia Stadion Narodowy choroby zakaźne Koronawirus w Polsce COVID-19 Warszawa

Liczba pacjentów i wolnych łóżek w Szpitalu Narodowym. MSWiA podało najnowsze informacje

- W Szpitalu Narodowym przebywa 72 pacjentów na 84 gotowe łóżka - wynika z najnowszych danych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Od początku jego działania hospitalizowano tam łącznie 214 chorych. Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym działa jako filia CSK MSWiA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 Koronawirus w Polsce pandemia Warszawa mazowieckie Stadion Narodowy zdrowie wirus choroba społeczeństwo infografika

Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym. MSWiA: zarzuty posłów KO o konflikt interesów są bezpodstawne

- Żaden z wicedyrektorów Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA współpracujący z AOTMiT nie brał udziału w wycenie i taryfikacji świadczeń szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym; zarzuty posłów KO o konflikt interesów są bezpodstawne - podkreślono w komunikacie CSK MSWiA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus pandemia COVID-19 Stadion Narodowy szpital koalicja obywatelska Dariusz Joński Michał Szczerba MSWiA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Warszawa mazowieckie

Dr Artur Zaczyński: wypełnienie szpitala na Stadionie Narodowym pokazuje, że jest potrzebny

 - Wypełnienie pokazuje, że szpital jest potrzebny. Mamy obecnie 48 pacjentów, gdybyśmy umieścili i ich w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA, musielibyśmy zatrzymać działalność w szpitalu przy Wołoskiej - mówi w audycji "W otwarte karty" w Programie 1 Polskiego Radia dr Artur Zaczyński, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala MSWiA, odpowiedzialny za tworzenie Tymczasowego Szpitala na Stadionie Narodowym. Gość Jedynki zaznacza, że szpital tymczasowy ma odciążać inne szpitale w razie przeciążenia.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie medycyna POLSKA społeczeństwo Stadion Narodowy

Zmienione kryteria przyjmowania pacjentów do szpitala na Stadionie Narodowym. Niedzielski wyjaśnia

- Na moją i premiera prośbę kryteria przyjmowania pacjentów do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym zostały zmodyfikowane w kierunku przyjmowania pacjentów przede wszystkim wymagających wsparcia tlenowego - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Niedzielski szpital Stadion Narodowy epidemia Koronawirus w Polsce COVID-19 zdrowie

Dyrektor szpitala na Narodowym: jesteśmy gotowi na przyjmowanie pacjentów

- Opinia publiczna została zmanewrowana przez jedną osobę, która wyraziła swoją opinię na temat warunków, które zostały stworzone dla lekarzy, którzy pracują w tym szpitalu bezustannie od ponad dwóch tygodni. Reszta nie narzeka na funkcjonowanie tego szpitala - powiedział na antenie Polsat News dyrektor szpitala tymczasowego na PGE Narodowym w Warszawie dr Artur Zaczyński.
Zobacz więcej na temat:  pandemia Stadion Narodowy koronawirus Koronawirus w Polsce POLSKA społeczeństwo służba zdrowia

"Nasi lekarze mają co robić". Szef szpitala na Stadionie Narodowym o organizacji pracy

- Nasi lekarze mają co robić. Staraliśmy się zapewnić im jak najlepsze warunki bytowe, jak to miało miejsce od początku pandemii - tak kierujący szpitalem na Stadionie Narodowym Artur Zaczyński odniósł się do relacji jednego z lekarzy pracujących w tej placówce. Anonimowy lekarz w rozmowie z dziennikarzem Pawłem Reszką mówił i o zaskakujących dobrych warunkach zakwaterowania i małym obłożeniu pracą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy COVID-19

Efekt szpitala na Narodowym. Dr Zaczyński: karetki nie "zalegają" już na SOR-ach na Mazowszu

- Nie słyszałem o danych mówiących o tym, że karetki w ostatnim tygodniu zalegają na Mazowszu na SOR-ach - powiedział we wtorek dr Artur Zaczyński, kierownik szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Dodał, że w pewien sposób zastanawiający jest duży odsetek osób chorych wśród testowanych na koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia choroby zakaźne Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo pandemia Stadion Narodowy

Specjalne autobusy przewiozą chorych na COVID-19 do szpitala na Stadionie Narodowym

- Podjąłem decyzję, żeby dwa autobusy miejskie wraz ze specjalną aparaturą tlenową zostały przystosowane do przewozu chorych na COVID-19 do tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym - poinformował w piątek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Podkreślił też, że pojazdy są już gotowe do przewozu pacjentów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy Rafał Trzaskowski regiony mazowieckie Warszawa autobus komunikacja miejska

POLSKIE RADIO 24 Szpital na Stadionie Narodowym. "Jeśli nie będzie miejsc w innych placówkach, przyjmiemy pacjentów w ciężkim stanie"

- Jeżeli wzrost zakażeń będzie bardzo duży i nie będzie miejsc w szpitalach wyspecjalizowanych dla pacjentów w bardzo ciężkim stanie, to my oczywiście pod względem sprzętowym i osobowym jesteśmy na to przygotowani - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Hampel, chirurg, który koordynuje prace w szpitalu na Stadionie Narodowym. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Koronawirus w Polsce pandemia Dorota Kania Stadion Narodowy

Dyrektor szpitala na PGE Narodowym: nie mamy problemu z personelem

- Grafik pracy lekarzy, pielęgniarek oraz pozostałych pracowników jest zapełniony na najbliższy miesiąc - poinformował odpowiedzialny za powstanie i działanie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym dr Artur Zaczyński. Podkreślił, że zatrudniając lekarzy, pielęgniarki i salowe, nie chce "kanibalizować personelu". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy służba zdrowia