X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Kodym: Większość muzyków to tumany

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2010 11:57
Wieczny 'chuligan' polskiego rock’n’rolla, a zarazem jego naczelny aptekarz był gościem Prywatnej Kolekcji.
Audio

Jędrzej „Kodym” Kodymowski to postać nietuzinkowa, przez jednych kochana przez innych znienawidzona. Jego zawydyjacki i łobuzerski przekaz rozbrzmiał ponad 25 lat temu w barwach dziś już kultowej gdyńskiej formacji Apteka.

Okres najlepszego artystycznego  prosperity zespołu przypadł na lata 90., kiedy to na rynku ukazały się jego trzy najważniejsze kasety „Narkotyki”, „Urojone całe miasta” i „Menda”. Fuzja psychodelicznej, brudnej muzyki połączonej z ostrą, pełną społecznych obserwacji liryką Kodyma, podbiły serca rockowych braci i sióstr. Do rangi pokoleniowych hymnów urosły takie utwory jak „Fast Food”, „Niezależni” czy „Chłopaki i dziewczyny” pełne pamiętnych fraz z „Poloneza Caro kupi ten co jest naprawdę głupi” na czele.

Apteka przez lata swojej działalności parokrotnie zawieszała i odwieszała działalność, często i gęsto wymieniając swoich muzyków. Jedynym pewnym punktem grupy od początku istnienia jest jej lider - Kodym, który w audycji Artura Orzecha przedstawił najnowszy apteczny skład.

Kodym przedstawia nową Aptekę

 

Oprócz prezentacji ulubionych kawałków, Kodym w Trójce opowiedział m.in. o tajemniczej, półrocznej podróży po Ameryce Południowej, historii osławionej „Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej” oraz o swym stosunku do bluesa, czym oczywiście, w swoim stylu, wsadził kij w mrowisko radiosłuchaczy. Zapraszamy do słuchania!

 

Czytaj także

Olaf Deriglasoff

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2010 14:00
Gościem Prywatnej kolekcji jest Olaf Deriglasoff.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Robert Brylewski

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2010 14:00
W czwartkowej audycji swoją prywatną kolekcję muzycznych nagrań przedstawi Robert Brylewski – założyciel Brygady Kryzys, lider Izraela, grający również w zespole Armia.
rozwiń zwiń