Polskie Radio
Section05

Trójmiasto

"Nigdy jeden przeciw drugiemu". Jan Paweł II o solidarności i odpowiedzialności

12 czerwca 1987 roku, jeden z dni III pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, przyniósł wiele ważnych przemówień papieża do wiernych. W homiliach skierowanych wówczas do młodzieży, do chorych czy do ludzi pracy padły słowa, które na trwałe zapisały się w historii papieskich podróży do ojczyzny.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II PRL Gdańsk chrześcijaństwo Częstochowa Jasna Góra etyka praca młodzież Kościół katolicki

Rośnie zainteresowanie węgierskich turystów zimowym wypoczynkiem w Polsce

Ciekawa oferta, umiarkowane ceny, nowoczesne obiekty i smaczna kuchnia - powodów, dla których zagraniczni turyści wybierają wypoczynek w Polsce jest naprawdę sporo. Tej zimy szczególnie przekonujące okazały się one dla turystów z Węgier, którzy nie tylko licznie zdecydowali się odwiedzić Zakopane i Kraków, ale też chętnie sięgali do portfeli, płacąc za nocleg więcej niż rodzimi turyści - wynika z analizy ekspertów platformy Nocowanie.pl.
Zobacz więcej na temat:  turystyka Zakopane Węgry Czechy Kraków

Wichury nad Polską. Ponad 2 tys. mieszkańców Pomorza nie ma prądu. Służby sukcesywnie usuwają awarie

W województwie pomorskim ok. 2,1 tys. odbiorców nie ma prądu. Powodem są uszkodzenia linii energetycznych, spowodowane przez silny wiatr. Grupa Energa informuje, że prądu nie mają odbiorcy w Gdańsku, a także w powiatach: bytowskim, chojnickim, gdańskim, kartuskim, kościerskim, lęborskim, puckim, starogardzkim i wejherowskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Gdańsk cmentarz ZOO prąd Energa społeczeństwo wiatr pogoda pomorskie awaria prądu straż pożarna Warmia Mazury

Apel TVP Gdańsk: domagamy się przywrócenia funkcjonowania telewizji publicznej zgodnie z obowiązującym prawem

W stanowisku Rady Programowej TVP Gdańsk napisano, że "jako gremium reprezentujące różne środowiska, odpowiedzialne za ocenę jakości programów realizowanych przez Telewizję Gdańsk, domagamy się natychmiastowego przywrócenia funkcjonowania telewizji publicznej zgodnie z obowiązującym prawem".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio POLSKA TVP media publiczne Gdańsk telewizja publiczna regiony pomorskie

Przewozy osób na "aplikację". Policja w Trójmieście przeprowadziła kontrole

Ponad 200 kierowców, którzy świadczą usługi przewozowe "na aplikację", skontrolowali w ubiegłym tygodniu policjanci w Trójmieście. Zweryfikowali tożsamość 193 kierowców, dwóm z nich zatrzymali prawo jazdy za popełnione przestępstwa.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców kierowcy samochody taksówki Uber policja kontrola bezpieczeństwo na drodze

Zmiany w organizacji ruchu na Wszystkich Świętych. Sprawdź, jak w poszczególnych miastach można dojechać na cmentarze

W miastach w całej Polsce 1 listopada zostanie zmieniona organizacja ruchu. W pobliżu nekropolii ulice będą częściowo zamknięte, wprowadzone ograniczenia prędkości i zakazy zatrzymywania. Lokalne władze apelują do mieszkańców o skorzystanie z komunikacji miejskiej. Tym bardziej, że uruchomione zostaną linie specjalne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wszystkich Świętych miasto transport miejski autobus tramwaj metro Warszawa Łódź Rzeszów Gdańsk Gdynia Kraków Wrocław Bydgoszcz Olsztyn komunikacja miejska społeczeństwo regiony Polskie Radio Kierowców

Poszukiwania Grzegorza Borysa. Apel policji do osób odwiedzających cmentarze na terenie Trójmiasta

Osoby, które wybierają się w najbliższych dniach w rejon nekropolii, prosimy o stosowanie się do alertów RCB - przekazała w poniedziałek pomorska policja. Funkcjonariusze apelują, by w związku z trwającymi poszukiwaniami Grzegorza Borysa nie skracać drogi dojścia w rejon cmentarzy przez tereny leśne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja służby i bezpieczeństwo pomorskie regiony