X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Metallica wiecznie żywa – wywiad!

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2010 08:00
- Mamy problemy z barkami, szyjami, plecami, kolanami, ale to po prostu część naszego życia – zwierzał się Piotrowi Metzowi lider grupy, James Hetfield.

16 czerwca 2010 na warszawskim lotnisku Bemowo miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie w historii muzyki rockowej. Po raz pierwszy na jednej scenie wystąpiła tzw. Wielka Czwórka Trash Metalu: Anthrax, Megadeth, Slayer i Metallica. Grupy te rozdawały metalowe karty w latach 80., ale to Metallika jako jedyna przebiła się do muzycznego mainstreamu.

Płytą za sprawą, której kalifornijski kwartet, stał się emisariuszem ciężkich brzmień na popowych listach przebojów był wydany w 1991 roku tzw. "Czarny Album". To z tego krążka pochodzi popularna rockowa ballada "Nothing Else Matters".

- Tworząc piosenkę taką jak "Nothing Else Matters" byliśmy w stanie trafić do szerszej publiczności – mówił w wywiadzie przeprowadzonym tuż przed czerwcowym koncertem założyciel i wokalista zespołu James Hetfield. Muzyk podkreślał, że nie było to wynikiem kalkulacji. - Są zespoły, które szczycą się na przykład tym, że nie robią instrumentali. I są w tym bardzo dobre. AC/DC, Slayer, inne zespoły; są bardzo dobre w tym co robią i nie schodzą ze swojej drogi. My szybko się nudzimy, chcemy próbować wielu rzeczy. To jest nasze życie, piszemy tę muzykę przede wszystkim dla siebie.

Dobijający do 50. rockman w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia odsłonił również swoje rodzinne oblicze. Hetfield, ojciec trójki urwisów, mówił, iż nie łatwo jest pogodzić obowiązki gwiazdy heavy metalu i taty.

- Kiedy jestem w domu, wcale nie chcę jechać w trasę. Myślę, że to zajmuje trochę czasu. Potrzeba wyrozumiałości z obu stron. Te dwa światy mogą za sobą nie przepadać. Na przykład kiedy mój czteroletni syn płacze: "Tatusiu, proszę, nie wyjeżdżaj!". On jeszcze nie rozumie, że tata wyjeżdża, żeby realizować swoją życiową pasję, pewnego dnia to pojmie.

Aby obejrzeć wywiad przeprowadzony przez Piotra Metza wystarczy kliknąć w ikonę kamery w boksie "Video".

Czytaj także

Wielka metalowa Czwórka zagrała w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2010 12:20
Obok Megadeth, Slayera, Anthraxu i Metalliki na scenie pojawił się przedstawiciel polskiej sceny – Behemot.
rozwiń zwiń