X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

5 minut warszawiaka-cwaniaka

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2011 13:09
- W Łodzi dresiara napluła mi za tę piosenkę w twarz - wyznaje w trójkowym "Radiowym Domu Kultury" Łukasz Garlicki, współtwórca Projektu Warszawiak oraz internetowego (na razie) przeboju "Nie ma cwaniaka na warszawiaka".
Audio

Milion dwieście tysięcy wejść na youtubie ma na dzień dzisiejszy teledysk do odświeżonego powojennego szlagieru. - Właśnie dowiedzieliśmy się, że dziennik "Guardian" umieści w przewodniku kulturalnym na rok 2011 rok notkę na nasz temat. Dostaliśmy swoje warholowskie pięć minut i zamierzamy je wykorzystać - mówił Agnieszce Szydłowskiej Łukasz Garlicki, znany stołeczny aktor oraz wokalista i twarz Projektu Warszawiak.  

- Media społecznościowe mają niesamowitą siłę. To one inspirują dziś media masowe. Trochę nas to zachwyciło, a trochę przeraziło - dodaje Jacek Jędrasik, autor tekstów, producent muzyczny i przyjaciel Garlickiego. Faktycznie "entuzjazm" internautów przejawia się na wiele sposobów. Obok głosów zachwytu w sieci znaleźć można także obelgi oraz groźby karalne kierowane pod adresem członków Projektu Warszawiak. Cóż, warholowska kariera - zwłaszcza ufundowana na lokalnym patriotyźmie - ma swoją cenę. Między innymi dlatego Garlicki, Jędrasik oraz Szymon Orfin zamierzają szybko i definitywnie zamknąć "rozdział warszawski". Co ciekawe, o materiał ignorowany wcześniej przez wytwórnie muzyczne, zabiega teraz kilku poważnych wydawców.

Garlicki i Jędrasik pracują już zresztą nad zupełnie innym projektem. Panowie znają się jeszcze ze szkolnej ławy, a połączyło ich między innymi zamiłowanie do "muzyki rootsowej": bluesa, reggae czy afrobeat. - Ładnych parę lat temu piliśmy razem wódkę i zachciało nam się pośpiewać. A że śpiewać nie potrafimy, włączyliśmy sobie Orkiestrę z Chmielnej, która powaliła nas na kolana. Po pierwsze te piosenki są "o czymś", po drugie mają świetne melodie, a pop trzecie: specyficznie warszawski klimat.

Pracując nad Projektem Warszawiak, Jędrasik i Garlicki słuchali jeszcze Wielanka, Grzesiuka, oraz Kapeli Czerniakowskiej, ale to właśnie szorstki, "zipowaty" styl Orkiestry z Chmielnej najbardziej przypadł im do gustu. Jego przewrotne echa odnaleźć można w minimalistycznych, nieco kwadratowych produkcjach Projektu Warszawiak.

W jakim kierunku podąża teraz poszukiwania Garlickiego i Jędrasika - tego goście Agnieszki Szydłowskiej nie chcą na razie zdradzać. Ale ten ostatni wyznaje: - Żeby robić muzykę, trzeba mieć eklektyczną wrażliwość. Ostatnio cały czas słucham na przykład klasyki w radiowej Dwójce...

Aby posłuchać rozmowy z Łukaszem Garlickim i Jackiem Jędrasikiem, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku "5 minut Warszawiaka-cwaniaka" w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie ma cwaniaka dla Warszawiaka

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2011 12:07
To tytuł starej piosenki, ubranej przez twórców Projektu Warszawiak w nowe elektroniczne ubranko. Zwiastujemy hit na miarę "W aucie", przynajmniej "w stolycy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie masz cwaniaka..." robi furorę

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2011 21:46
Nowa wersja hitu Stanisława Grzesiuka w wykonaniu aktora Łukasza Garlickiego ma już ponad 670 tys. odsłon na YouTube.
rozwiń zwiń