X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Polsko jamajska koalicja zagra po raz drugi w historii

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2011 12:00
Rastasize, który jako pierwszy polski zespół nagrał płytę na Jamajce z udziałem jamajskich muzyków, po raz drugi wykona na żywo materiał ze swej znakomicie przyjętej płyty "Day by Day".
Audio

Album ten powstał w 2008 roku w legendarnym studiu Boba Marleya Tuff Gong. W sklepach ukazał się rok później. Dla wielu krytyków muzycznych pierwszy i jak na razie jedyny album Rastasize stał się jedną z najlepszych polskich reggae'owych płyt dekady. W nagraniu "Day by Day" uczestniczyły jamajskie sławy jak choćby Sly & Robbie. A sama Rita Marley o nagranym materiale mówiła w superlatywach. Z przyczyn technicznych Rastasize koncertuje niewiele.

Do tej pory oryginalny jamajsko – polski skład zagrał tylko raz, 2 lata temu w Ostródzie. W tym roku zaplanowano dwa koncerty w Bogatyni oraz w Świeciu (woj.. kujawsko – pomorskie). Warto dodać, że to właśnie w Bogatyni narodził się Rastasize, tutaj właśnie powstały pierwsze kompozycje na płytę Day by Day, bo właśnie w Bogatyni wiele lat spędził współzałożyciel formacji oraz autor muzyki Krystian „K-Jah” Walczak.

O zbliżających się koncertach Krystian „K-Jah” Walczak opowiedział w audycji "Jak Maken Zasiał”. (Posłuchaj dźwięku "Rastasize u Makena")

Czytaj także

Dawid Portasz

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2009 14:00
Dzisiaj Dawid Portasz, wokalista i autor tekstów zespołów Rastasize i Jafia Namuel.
rozwiń zwiń