Polskie Radio
Section05
bogatynia

PR24 Decyzja ws. kopalni Turów. Zalewska: NSA pokazał, że interes publiczny jest na pierwszym miejscu

- To jest bardzo ważny wyrok. Naczelny Sąd Administracyjny pokazał, że interes publiczny - interes obywateli i państwa - jest na pierwszym miejscu i że jest chroniony przez konstytucję - powiedziała w Polskim Radiu 24 eurodeputowana PiS Anna Zalewska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anna Zalewska Turów energetyka kopalnia Turów sąd sądownictwo NSA bogatynia energia elektryczna Polskie Radio 24 bezpieczeństwo GOSPODARKA PGE

Adam Bielan na wiecu w Bogatyni: to będą wybory między silną Polską a silną pozycją Brukseli i Berlina

- Polacy dokonają wyboru, czy nadal Polską będzie rządzić nasza zgrana formacja, czy zlepek ugrupowań, dla których najważniejszy jest poklask innych stolic. To wybór między silną Polską w Europie a silną pozycją Brukseli i Berlina w Warszawie - powiedział w sobotę w Bogatyni lider Republikanów, Adam Bielan.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bielan Republikanie POLSKA bogatynia dolnośląskie

"Prezentacja otwartych kart". Reszczyński o wiecu PiS w Bogatyni

- Te wiece mają jasny przekaz, bez zacienienia, to prosty, oczywisty przekaz, adresowany do ludzi za pomocą prostego języka. To jest ta dobra strona polityki - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński (Program 3 Polskiego Radia), w dyskusji wziął udział również Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce bogatynia Wojciech Reszczyński Jarosław Kaczyński Turów

Prezes PiS: wolna, zamożna, silna i pewna siebie Polska - to nasz cel

- Wolna, zamożna, silna i pewna siebie Polska to nasz cel - ale ten cel ma szansę tylko wtedy, jeżeli po raz trzeci uzyska potężne wsparcie narodu - powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński na wiecu Prawa i Sprawiedliwości w Bogatyni. - Chcemy mieć poparcie Polaków, większości Polaków - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS polityka Jarosław Kaczyński bogatynia kampania wyborcza wybory w Polsce

Jarosław Kaczyński: jesteśmy w Bogatyni, bo solidaryzujemy się z górnikami z kopalni Turów

Jesteśmy w Bogatyni, bo jesteśmy z Solidarności i chcemy wyrazić solidarność z ludźmi, którzy zostali bez żadnych powodów zaatakowani - powiedział w Bogatyni wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na Dolnym Śląsku odbywa się wiec Prawa i Sprawiedliwości, który został tu przeniesiony z Łodzi w związku z wydarzeniami związanymi z kopalnią Turów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński PiS Turów kopalnia Turów bogatynia Dolny Śląsk

Marszałek Witek w Bogatyni: obronimy Turów i naszą suwerenność

- Dla naszej formacji, formacji patriotycznej, kwestie bezpieczeństwa, szeroko rozumianego, także energetycznego, są zasadnicze. Temu poświęcamy naszą energię  - powiedziała podczas wiecu Zjednoczonej Prawicy marszałek Sejmu Elżbieta Witek. - Obronimy Turów, obronimy suwerenność - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Witek PiS regiony dolnośląskie polityka POLSKA Prawo i Sprawiedliwość bogatynia Turów

Spotkanie PiS w Bogatyni. Wicepremier Kaczyński: najważniejsze są ludzkie problemy i o tym będę mówił

- Spotkanie w Bogatyni na Dolnym Śląsku nie będzie poświęcone temu, żeby przedstawiać propozycje typu 800+. To jest spotkanie, które ma pokazać, na czym polega problem, który będzie rozstrzygany w tych wyborach - zapowiedział w sobotę w radiu RMF FM wicepremier Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bogatynia Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Turów bezpieczeństwo energetyczne Dolny Śląsk polityka wybory w Polsce

"Rząd nie pozwoli na to, by kilka milionów osób w Polsce nie miało prądu". Müller o kopalni Turów

- Polska będzie realizowała swoją politykę bezpieczeństwa energetycznego. Jeżeli konsekwencją miałoby być poniesienie kosztów w celu zabezpieczenia milionów obywateli przed utratą prądu i ogrzewania, to jesteśmy w stanie ten koszt ponieść - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do kwestii kopalni Turów.
Zobacz więcej na temat:  kopalnia Turów bogatynia energetyka górnictwo Czechy Piotr Müller bezpieczeństwo energetyczne prąd GOSPODARKA infografika POLSKA

"Nie możemy zgodzić się na jej zamknięcie". Na spotkaniu Rady OECD w Paryżu wiceszef MSZ zabrał głos ws. kopalni Turów

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński złożył wizytę w Paryżu i wziął udział w posiedzeniu rady ministerialnej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju - OECD. W rozmowie z Polskim Radiem wiceszef MSZ zaznaczył, że głównym tematem rozmów było wzmocnienie światowych gospodarek po pandemii koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  kopalnia Turów bogatynia energetyka górnictwo Czechy Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Paryż Francja Europa OECD GOSPODARKA ŚWIAT

Radosław Fogiel: Polska jest gotowa wznowić negocjacje ws. Turowa

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel powiedział, że Polska jest gotowa wznowić negocjacje w sprawie kopalni Turów w każdej chwili. W czwartek rozmowy przerwano, nie osiągając porozumienia. Gość Programu 1 Polskiego Radia przypomniał, że strona polska przedstawiła Czechom szczodrą ofertę, która jest nadal aktualna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel bogatynia energetyka Czechy