Polskie Radio
Section05
bogatynia

"Rząd nie pozwoli na to, by kilka milionów osób w Polsce nie miało prądu". Müller o kopalni Turów

- Polska będzie realizowała swoją politykę bezpieczeństwa energetycznego. Jeżeli konsekwencją miałoby być poniesienie kosztów w celu zabezpieczenia milionów obywateli przed utratą prądu i ogrzewania, to jesteśmy w stanie ten koszt ponieść - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do kwestii kopalni Turów.
Zobacz więcej na temat:  kopalnia Turów bogatynia energetyka górnictwo Czechy Piotr Müller bezpieczeństwo energetyczne prąd GOSPODARKA infografika POLSKA

"Nie możemy zgodzić się na jej zamknięcie". Na spotkaniu Rady OECD w Paryżu wiceszef MSZ zabrał głos ws. kopalni Turów

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński złożył wizytę w Paryżu i wziął udział w posiedzeniu rady ministerialnej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju - OECD. W rozmowie z Polskim Radiem wiceszef MSZ zaznaczył, że głównym tematem rozmów było wzmocnienie światowych gospodarek po pandemii koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  kopalnia Turów bogatynia energetyka górnictwo Czechy Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Paryż Francja Europa OECD GOSPODARKA ŚWIAT

Radosław Fogiel: Polska jest gotowa wznowić negocjacje ws. Turowa

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel powiedział, że Polska jest gotowa wznowić negocjacje w sprawie kopalni Turów w każdej chwili. W czwartek rozmowy przerwano, nie osiągając porozumienia. Gość Programu 1 Polskiego Radia przypomniał, że strona polska przedstawiła Czechom szczodrą ofertę, która jest nadal aktualna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel bogatynia energetyka Czechy