X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Złoty strzał basisty Sex Pistols

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2011 02:00
Sid Vicious pożegnał się ze światem w godnym punkowca stylu.

2 lutego 1979 roku w Nowym Jorku zmarł basista Sex Pistols, Sid Vicious. Tego wieczora odbywała się impreza na cześć uwolnienia Viciousa z aresztu (za kaucją w wysokości 30 tysięcy funtów), po zawieszeniu dochodzenia w sprawie morderstwa jego dziewczyny, Nancy Spungen. Świadkowie twierdzą, że Vicious około północy wziął heroinę. Autopsja potwierdziła te zeznania. Vicious zmarł z powodu nagromadzenia płynu w płucach, co jest częstym objawem przedawkowania.

Biografia Sida Viciousa to jedna z najbardziej wstrząsających historii w dziejach showbiznesu. Do faktów z jego życia należy m.in. wspólne branie narkotyków... ze swoją matką. Dołączył do Sex Pistols u szczytu ich sławy, w 1977 roku i jako młodociany rozrabiaka z angielskiej niższej klasy średniej stał się ważnym elementem punkowego wizerunku grupy. Nigdy nie nauczył się zresztą grać na basie (legenda mówi, że na koncertach grał za niego podstawiony, siedzący na zapleczu muzyk). Rozwijał za to swoje uzależnienie od heroiny, w czym wtórowała mu jego partnerka, Nancy Spungen. W 1978 odszedł z Sex Pistols i próbował kariery solowej. Nagrał m.in. cover Franka Sinatry, "My Way". W 2006 znalazł się pośmiertnie w Rock And Roll Hall Of Fame.

(kow)

Zobacz więcej na temat: dzień w którym

Czytaj także

"Trzy akordy darcie mordy" - reportaż Kamila Wicika i Tomasza Zaleskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2007 18:15
Punk rock to nie była tylko muzyka, to był sposób na życie, to był ruch kulturalny, który ukształtował tysiące osób. Reportaż opowiada o zjawisku punk rocka w Polsce lat 80-tych i 90-tych.
rozwiń zwiń