X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Ewa Bem. Z popem i jazzem za pan brat

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2014 13:00
Ewa Bem zadebiutowała w 1969 roku. Jako wokalistka grupy bluesowej "Stodoła". Od razu zwróciła na siebie uwagę krytyków i publiczności.
Audio
  • Ewa Bem. Z popem i jazzem za pan brat (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Ewa Bem
Ewa BemFoto: Wikipedia/Kotoviski photograph by Henryk Kotowski

Podjęła współpracę z kwartet Zbigniewa Seiferta. Pojawiła się na festiwalach "Jazz nad Odrą" i "Jazz Jamboree".  Wkrótce wraz z bratem Aleksandrem i Andrzejem Ibkiem założyła zespół "Bem i Bek", wystąpiła z nim na "Jazz Jamboree" w 1971 roku.

Muzycy rozumieli jazz, ale też dobrze czuli się w stylistyce pop. Potem powstał zespół "Bem i Bem", który istniał do 1977 roku.

Ewa Bem cały czas rozwija działalność solową. Szczególnie chętnie śpiewa piosenki Jerzego Wasowskiego, Wojciecha Karolaka i Marii Czubaszek. Wielokrotnie występowała i była nagradzana na festiwalach.

"MP3 - Muzyczny Przewodnik Trójki" na antenie Trójki w każdą sobotę w "Radiowym domu kultury". Cykl jest realizowany wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym ( www.nina.gov.pl ) . Przygotowuje go Wojciech Włodarczyk.

(mp)

Zobacz więcej na temat: Ewa Bem MUZYKA
Czytaj także

Jak Ewa Bem z mistrzem Wasowskim zaprezentowali polski blues w USA

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 16:04
- "Dzień dobry, Mr. Blues" to mój pierwszy bezpośredni kontakt z muzyką pana Jerzego Wasowskiego ponieważ piosenka ta została napisana dla mnie. Na początku nie zdawałam sobie sprawy z rangi tego przedsięwzięcia - mówiła w Jedynce Ewa Bem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ewa Bem: z Marią Czubaszek nie da się poważnie, nawet o rozwodzie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 22:46
- To się w jakimś sensie zbiegło z moją sytuacją rodzinną, ponieważ właśnie wtedy dobiegał końca mój pierwszy związek małżeński - mówiła w Jedynce Ewa Bem o piosence "Wyszłam za mąż, zaraz wracam".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ewa Bem: "Żyj kolorowo" to moja życiowa dewiza

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 15:50
- Wielokrotnie już o tym mówiłam, że żyję kolorowo. Pod tym hasłem nie kryją się jednak tylko kolory żółty, czerwony czy zielony. Przez "kolorowo" rozumiem także czernie i szarości. Chodzi o to, żeby było barwnie - mówiła w Jedynce Ewa Bem.
rozwiń zwiń