X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Posłuchaj nieznanej piosenki Joy Division

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 12:42
Dokończył ją i nagrał, po ponad 30 latach, były basista grupy, Peter Hook. Muzyk planuje też zagranie w całości albumu "Closer".

Nigdy niedokończony utwór post-punkowej legendy z Manchesteru nazywa się "Pictures In My Mind". Basista grupy nagrał go w ramach projektu Peter Hook And The Light, z którym 9 maja wydaje EP-kę "1102/2011". Mini-album ukaże się w wytwórni Hooka, Hacienda Records (tak nazywał się legendarny klub w Manchesterze, którego współwłaścicielem był Hook i o którym napisał nawet książkę pt. "Jak nie należy prowadzić klubu"). Trzy piosenki z płyty to nowe wersje piosenek Joy Division oraz właśnie rarytas "Pictures In My Mind".

Piosenkę pierwotnie wykonywała grupa Warsaw, która dopiero potem przemianowała się na Joy Division. Utwór został zarejestrowany na taśmie ukradzionej z sali prób zespołu w 1977 roku. Niedawno anonimowy internauta wrzucił ją do sieci.

Peter Hook & The Light odnowili też wersję jednej z ostatnich kompozycji nagranych przez Joy Division – kultowego "Atmosphere". W utworze gościnnie wzięła udział wokalistka innej manchesterskiej legendy Happy Mondays, Rowetta. Na EP-ce znalazły się też dwie piosenki z płyty "Unknown Pleasures" - "New Dawn Fades" i "Insight".

Grupa Peter Hook And The Light powstała w 2010 roku. Basista Joy Division udał się z nią wtedy na tournee, na którym wykonywał w całości album "Unknown Pleasures" z 1979 roku. W tym roku to samo zamierza powtórzyć z równie kultową płytą "Closer" (1980). Na razie przewidziano jeden taki koncert - 18 maja w manchesterskim klubie "Factory", dokładnie w 31. rocznicę śmierci Iana Curtisa.

Przed zespołem Hooka kilka miesięcy koncertów. Grupa zawita również do Polski. 24 sierpnia zagra we Wrocławiu w ramach Green Festival.

(kow)

Czytaj także

Heart & Soul

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2010 18:05
Tribute To Joy Division, koncert w hołdzie zespołowi Joy Division (1976-1980).
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joy Division na żywo w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2010 14:59
Piosenki z legendarnej płyty "Unknown Pleasure" wskrzeszono na festiwalu Soundedit.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ostatni koncert Joy Division odbył się 31 lat temu

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2011 14:20
16 dni przed samobójstwem Iana Curtisa zespół zagrał swój, jak się okazało, ostatni koncert w Birmingham.
rozwiń zwiń