X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konkurs Wieniawskiego. "Wiele błędnych decyzji jury"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 22:30
– Dwoje, może troje finalistów to naprawdę dobrzy muzycy. Natomiast pozostała czwórka to przypadkowi goście ostatniego etapu – mówił skrzypek Zakhar Bron, członek jury 15. Konkursu Wieniawskiego.
Audio
  • "Wiele błędnych decyzji jury". Z jurorem Zakharem Bronem rozmawia Krzysztof Dziuba (Dwójka)
  • Podsumowanie II dnia IV etapu 15. Konkursu im. Henryka Wieniawskiego (Dwójka)
Zakhar Bron podczas obrad jury 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego
Zakhar Bron podczas obrad jury 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka WieniawskiegoFoto: Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego
Wieniawski finaliści 1200.jpg
Znamy finalistów XV Konkursu Wieniawskiego!

– Najważniejszą rzeczą, jaka wiąże się z rolą jurora konkursu, jest odpowiedzialność. Oczywiście wielkie znaczenie przy ocenianiu uczestników ma indywidualny gust jurora, gdybym jednak miał wybrać najważniejszą cechę, jaką powinien on mieć, to byłby to zmysł do wyczuwania talentów – powiedział muzyk. – Największą zaś zbrodnią, jakiej może dokonać jury, to odrzucenie wielkiej indywidualności – dodał.

Zakhar Bron tłumaczył m.in., na czym polegają wady i zalety wszelkich konkursów muzycznych. Pozwolił sobie także na negatywną ocenę wyborów jury, w którym zasiada, wskazując na młodych skrzypków, których nie powinno się dopuścić nawet do I etapu Konkursu Wieniawskiego. – Problem polega na tym, że kilkoro z nich jest w finale – narzekał.

Zakhar Bron Chciałem zaznaczyć wyraźnie, że wiele podjętych w tym roku przez jury decyzji było błędnych

Kto według jurora nie powinien zagrać w Poznaniu i jak tłumaczył on swoją radykalną postawę w tej sprawie? O tym w nagraniu audycji.

***

Komentowali: Magdalena Łoś i Przemysław Psikuta

Goście: Zakhar Bron (skrzypek, członek jury 15. Konkursu Wieniawskiego), Marek Pijarowski (dyrygent), Luke Hsu (uczestnik 15. Konkursu Wieniawskiego)

Data emisji: 21.10.2016

Godzina emisji: 18.00

mc/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zachwyty i kontrowersje. Finaliści Konkursu Wieniawskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 22:29
15. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego wkroczył w decydującą fazę. W przeddzień IV etapu omówiliśmy w Dwójce dotychczasowe konkursowe wykonania siedmiorga finalistów.
rozwiń zwiń