X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego Polacy chcą się widzieć jako cykliści?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 16:00
- Niedawne wypowiedzi różnych włodarzy miejskich, że miasto to nie wieś, żeby jeździć po nim rowerem, są dziś skrajnie niemodne - zauważał w Dwójce kulturoznawca Piotr Kubkowski.
Audio
  • Dr Marek Szopski i Piotr Kubkowski o rowerowym renesansie. Rozmawia Bartosz Panek (Przestrzenie kultury/Dwójka)
Miasto widziane z perspektywy roweru jest zupełnie innym miastem niż to widziane przez szyby samochodu.
Miasto widziane z perspektywy roweru jest zupełnie innym miastem niż to widziane przez szyby samochodu.Foto: FLICKR/Ken Mayer

Przez lata rower w Polsce postrzegany był jako środek komunikacji dla tych, których nie stać na samochód albo motor. Zwracano uwagę przede wszystkim na jego utylitarne właściwości, które wydawały się mniej atrakcyjne w porównaniu z możliwościami pojazdów z silnikiem. Dziś na rower patrzy się nie tylko jak na środek komunikacji.

Piotr Kubkowski zauważał w audycji "Przestrzenie kultury", że ponad 70% warszawiaków deklaruje, że w tygodniu na rowerze jeździ kilkukrotnie. - Rower stał się atrybutem dandysa i hipstera - dodawał. Na czym polega fenomen rowerowego renesansu?

***

Tytuł audycji: Przestrzenie kultury

Prowadzenie: Bartosz Panek

Goście: dr Marek Szopski (amerykanista, socjolog), Piotr Kubkowski (varsavianista i kulturoznawca)

Data emisji: 14.03.2015

Godzina emisji: 12.00

W audycji wysłuchaliśmy wypowiedzi Piotra Cieplaka (o jego książce "O niewiedzy w praktyce, czyli droga do Portugalii") i prof. Mariana Płacheckiego, kulturoznawcy z SWPS, o książce Andrzeja Bobkowskiego "Szkice piórkiem".

bch/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwa tysiące trzysta kilometrów śladem Bobkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 19:00
– W czasie podróży kręciliśmy klipy, montowaliśmy je na bieżąco w namiocie i wrzucaliśmy do Internetu, tak, by film o danym miejscu pojawił się w tym samym dniu, w którym opisywał je pisarz – mówił w Dwójce Filip Jacobson o projekcie "Bobkowski, co dalej?".
rozwiń zwiń