X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Peregrynacje w improwizacje

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 16:00
'Podróże ponaddźwiękowe': dzieci uczą się swingu. Bohaterem ostatniego w 2013 r. spotkania z cyklu 'Podróże ponaddźwiękowe' był Szymanowski Big Band. Razem z tym zespołem spróbowaliśmy dotrzeć do odpowiedzi na pytania: co to w ogóle znaczy 'improwizować'? Jak się improwizuje?
Audio
  • "Podróże ponaddźwiękowe": dzieci uczą się swingu (Notatnik Dwójki)
Trąbka - jeden z instrumentów w składzie big-bandu
Trąbka - jeden z instrumentów w składzie big-banduFoto: Glow Images

Program koncertu "Peregrynacje w improwizacje"

Muzyczne ścieżki tym razem prowadziły słuchaczy od początku XX wieku, początków muzyki jazzowej na południu Stanów Zjednoczonych, przez barwny Nowy Orlean z paradami pierwszych zespołów jazzowych, przez swingowe metropolie - Nowy Jork, Chicago - po jazz nowoczesny, gorący bebop i rozemocjonowany hard bop. Jest i śpiew, i muzyka instrumentalna. Młodzi uczestnicy spotkania z muzyka lat 30. i 40 poznawali znaczenie słów "swing", "improwizacja", "big-band".

- Repertuar był dobierany tak, żeby pokazać jak najszersze brzmienie big bandu - tłumaczył kierownik zespołu Szymanowski Big Band. W trakcie koncertu zabrzmiał m.in. główny motyw z filmu "Różowa pantera". Dzieci też zobaczyły jak się śpiewa i tańczy do muzyki jazzowej.

- Lindy hop to ojciec wielu tańców swingowych - opowiadał jeden z tancerzy przewodników. - Zaczął się robić popularny w latach 20. w Nowym Jorku. Można go tańczyć bardzo wolno i szybko. Można go tańczyć w parach. Do muzyki swingowej można też tańczyć charlestona i wtedy się go tańczy solo. Ten taniec polega na improwizacji i zabawie...

Zapraszamy do obejrzenia koncertu:

Koncerty prowadził Mariusz Gradowski.

Pobierz

KOLOROWANKI Peregrynacje w improwizacje.pdf

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żywioły orkiestry

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 22:30
Ile orkiestra ma skrzydeł, nóg, rąk i rogów?
13 października 2013 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się kolejny koncert z cyklu Podróże ponaddźwiękowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie przy gamelanie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 11:00
Kolejny koncert z cyklu "Podróże ponaddźwiękowe" prezentował muzykę indonezyjską, elementy teatru cieni i tańce jawajskie. Koncert 10 listopada 2013 r. w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego wystąpiła Warszawska Grupa Gamelanowa.
rozwiń zwiń