X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spotkanie przy gamelanie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 11:00
Kolejny koncert z cyklu "Podróże ponaddźwiękowe" prezentował muzykę indonezyjską, elementy teatru cieni i tańce jawajskie. Koncert 10 listopada 2013 r. w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego wystąpiła Warszawska Grupa Gamelanowa.
Audio
  • Podróże ponaddźwiękowe. Spotkanie z gamelanem - relacja Beaty Stylińskiej (Notatnik Dwójki)
kadr z filmowej relacji ze spotkania z cyklu Podróże ponaddźwiękowe
kadr z filmowej relacji ze spotkania z cyklu "Podróże ponaddźwiękowe"

Program koncertu "Spotkanie przy gamelanie"

- My widzimy zespół instrumentów, natomiast dla Jawajczyków gamelan to jeden organizm obsługiwany przez wielu muzyków - mówił w Dwójce Dawid Martin z Warszawskiej Grupy Gamelanowej.

- Słowo " gamelan " w języku jawajskim oznacza "uderzanie" - opowiadał Dawid Martin - Jak sugeruje nazwa, jest to muzyka perkusyjna. Orkiestra składa się przede wszystkim z instrumentów perkusyjnych , różnego rodzaju metalofonów w postaci instrumentów sztabkowych bądź gongów . Do tego dochodzą membranofony, czyli bębny i pojedyncze instrumenty z innych grup. Często w składzie gamelanu można spotkać chordofony, takie jak cytra, sitar bądź lutnia smyczkowa rebab, aerofony, takie jak flet suling, ksylofon, gambang . Ludzki głos także jest ważnym elementem tej całej struktury - dodał.

- Jako grupa występujemy w różnych składach, bo również na Jawie można spotkać różne typy gamelanu. Mamy np. gamelan gadon składający się wyłącznie z instrumentów solowych i delikatnie brzmiących, przeznaczonego do gry w zamkniętych pomieszczeniach. Wówczas już nawet trzech muzyków może stworzyć zespół. W Polsce koncertujemy też w składach kilkunastoosobowych. Wtedy mamy już pełne spektrum brzmienia, które tworzy całość zwaną wielkim gamelanem ( gamelan gede ). Na Jawie spotykamy gamelany złożone nawet z kilkudziesięciu muzyków, utrzymywane na dworach, w których dotąd rezydują władcy tej wyspy - mówił Dawid Martin

Zapraszamy do obejrzenia nagrania koncertu:

Koncert prowadził Mariusz Gradowski

Pobierz

KOLOROWANKI Spotkanie przy gamelanie.pdf

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stąpanie po cienkiej linie. Madagaskar, jakiego nie znacie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 11:00
- Kultura na Madagaskarze stała się ubogą krewną rozwoju - mówił w radiowej Dwójce malgaski pisarz Jean-Luc Raharimanana, który przyjechał do Warszawy w związku z ukazaniem się numeru "Literatury na Świecie" poświęconemu literaturze i pisarzom z tej niezwykłej wyspy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fortepian w służbie polityki

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 17:00
- Gdy Paderewski dał prywatny recital francuskiemu premierowi Georgesowi Clemenceau, zyskał ważnego sojusznika dla sprawy polskiej niepodległości - mówił w Dwójce Maciej Patkowski, autor książki "Kryptonim Paderewski".
rozwiń zwiń