Ulubione piosenki Łukasza Kuropaczewskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 15:41
W tym tygodniu w cyklu "Piosenka z rekomendacją" słuchamy utworów poleconych przez znakomitego gitarzystę klasycznego, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków młodego pokolenia.
Audio
  • Łukasz Kuropaczewski o piosence "Amazing Grace" Elvisa Presleya (Piosenka z rekomendacją/Dwójka)
  • Łukasz Kuropaczewski o piosence "As Guitarras" Marizy (Piosenka z rekomendacją/Dwójka)
  • Łukasz Kuropaczewski o piosence "Fragile" Cassandry Wilson (Piosenka z rekomendacją/Dwójka)
  • Łukasz Kuropaczewski o "Piosence starych kochanków" zespołu Raz Dwa Trzy (Piosenka z rekomendacją/Dwójka)
  • Łukasz Kuropaczewski o piosence "Blue Monk" Stanisława Soyki (Piosenka z rekomendacją/Dwójka)
Łukasz Kuropaczewski
Łukasz KuropaczewskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Od poniedziałku do piątku ok. godz. 7.30 nasz gość prezentuje Państwu listę swoich "piosenek z rekomendacją" - ulubionych, z jakichś względów ważnych, do polecenia.

Mieliśmy już okazję poznać listy m.in. Magdaleny Zawadzkiej , Jacka Dehnela , Jana Nowickiego , Janusza Strobla , Radosława Piwowarskiego , Allana Starskiego czy Ola Walickiego .

Oto autorski wybór piosenek "do posłuchania", wraz z krótkim uzasadnieniem, przedstawiony przez Łukasza Kuropaczewskiego .

***

Poniedziałek
Elvis Presley - "Amazing Grace"

Elvis Presley jest dla mnie uosobieniem kultury amerykańskiej i american dream. Gdy słyszę jego głos, przypominają mi się piękne lata mojego życia , które spędziłem w Stanach Zjednoczonych.

Wtorek

Mariza - "As Guitarras"

Koncert Marizy w Filharmonii Filadelfijskiej był jednym z piękniejszych, jakie w życiu słyszałem. Poraziła mnie swoim zjawiskowym talentem wokalnym.

Środa

Cassandra Wilson - "Fragile"

To moja ulubiona wokalistka jazzowa. Gdy byłem na jej koncercie, zachwyciło mnie to, jak artystka wtapia się w zespół, a jej głos staje się kolejnym instrumentem.

Czwartek

Raz Dwa Trzy - "Piosenka starych kochanków"

To połączenie talentu niewątpliwego mistrza słowa Wojciecha Młynarskiego z talentem, olbrzymią charyzmą i fantastycznymi umiejętnościami zespołu Raz Dwa Trzy.

Piątek

Stanisław Soyka - "Blue Monk"

Ludzie z mojej generacji i młodsi mogą nie pamiętać tego muzyka z wykonań takich piosenek. Trzeba jednak pamiętać, że Stanisław Soyka to naprawdę wybitny jazzman.

mc

Czytaj także

Czego słucha Józef Opalski?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 09:00
Czar Ewy Demarczyk i doskonała interpretacja Miry Zimińskiej... znakomity teatrolog i reżyser teatralny Józef Opalski opowiadał w "Poranku Dwójki" o swoich ulubionych piosenkach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ulubione piosenki Urszuli Dudziak

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2014 09:00
Kto jest jej muzycznym guru? Jakim utworem wzruszyła swoją córkę do łez? W cyklu "Piosenka z rekomendacją" Urszula Dudziak opowiadała anegdoty o ważnych dla niej kompozycjach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukasz Kuropaczewski: ręce José Marii Florência rodzą nuty

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 20:00
– Maestro Florêncio cały jest muzyką, przeżywa ją do tego stopnia, że się w nią przemienia. A występ z Polską Orkiestrą Radiową to dla każdego muzyka prawdziwe święto – mówił w Dwójce znakomity gitarzysta, solista koncertu, który 2 lutego zabrzmi w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego. Występ transmitowany będzie na naszej antenie.
rozwiń zwiń