X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lech Majewski: polskie plakaty są czytelne na całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 11:00
– Ze względów historycznych nasz plakat posługuje się aluzją i metaforą. Okazuje się, że są one zrozumiałe nie tylko dla Polaków – mówił plakacista Lech Majewski.
Audio
  • Lech Majewski: polskie plakaty są czytelne na całym świecie (Poranek Dwójki)
Lech Majewski jako grafik najdłużej jest związany z formą plakatu. Na zdj. fragment jednej z prac artysty
Lech Majewski jako grafik najdłużej jest związany z formą plakatu. Na zdj. fragment jednej z prac artystyFoto: Lech Majewski/mat. prasowe Pałacu Sztuki w Krakowie

W krakowskim Pałacu Sztuki otwarto właśnie wystawę ok. 70 prac Lecha Majewskiego. Niedawno artysta pokazywał swoje prace także w Indiach. W Dwójce powiedział, że ani tam, ani w żadnym innym kraju nie spotkał się z problemami z odczytywaniem jego dzieł.

– Przekaz plakatu jest prosty. Najważniejsza jest konkretna informacja, oczywiście interpretowana plastycznie. W związku z tym odbiór na świecie jest dość łatwy – mówił. Wydaje się, że innym narodom trudności mogłyby sprawiać typowe dla polskich plakatów aluzje i metafory, których tradycja sięga sztuki tworzonej pod zaborami i w czasie komunizmu. Jednak nie do końca tak jest.

***

Prowadził: Piotr Kędziorek
Gość: Lech Majewski (autor plakatów do festiwali muzycznych, spektakli teatralnych czy filmów)
Data emisji: 18.02.2015
Godzina emisji: 8.35
Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki" .

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fotografie nie do oglądania

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 19:00
– Tytuł ekspozycji odnosi się do ogromnych emocji, które przeżywali uczestnicy wydarzeń na Ukrainie. Jest też pewną kontrą wobec mediów informacyjnych, które zalewają nas obrazami tych wydarzeń – mówił w Dwójce Janek Zamojski z galerii Czułość, która przygotowała wystawę "Nothing to see".
rozwiń zwiń