X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fotografie nie do oglądania

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 19:00
– Tytuł ekspozycji odnosi się do ogromnych emocji, które przeżywali uczestnicy wydarzeń na Ukrainie. Jest też pewną kontrą wobec mediów informacyjnych, które zalewają nas obrazami tych wydarzeń – mówił w Dwójce Janek Zamojski z galerii Czułość, która przygotowała wystawę "Nothing to see".
Audio
  • "Nothing to see" - wystawa prac Vovy Vorotniova i Dmytrija Wulffiusa (Wybieram Dwójkę)
  • Ewa M. Bilińska o książce "Stulecie" Herbjorg Wassmo (Wybieram Dwójkę)
  • Sylweriusz Królak o przewodniku "Warszawex" (Wybieram Dwójkę)
  • Patrycją Sasnal o najnowszej ofensywie Państwa Islamskiego (Puls świata/Dwójka)
Fragment fotografii Vovy Vorotniova
Fragment fotografii Vovy VorotniovaFoto: Galeria Czułość/mat. prasowe
Plakat
Plakat wystawy "Nothing to see"

Ekspozycja ukraińskich artystów Vovy Vorotniova i Dmytrija Wulffiusa poświęcona jest wydarzeniom, które miały miejsce w ostatnim czasie w ich ojczyźnie. Na wystawie znajdą się przede wszystkim fotografie, ponadto jeden film i kilka grafik. – Na ekspozycji przeważają czarno-białe zdjęcia wykonane przez Vovę Vorotniova – opowiadał Janek Zamojski . – Kolorowe fotografie oraz film są natomiast autorstwa Dmytrija Wulffiusa – dodał.

Estetyczny kształt wystawy wiąże się z podejściem galerii Czułość do medium fotografii. – Myślimy o zdjęciach jako o obiektach, dlatego nie wszystkie będą eksponowane w klasyczny sposób. Niektóre będą przyklejone na papierach do ścian, w bardzo oszczędnej formie – mówił Janek Zamojski. Sama wystawa jest oszczędna także w ilości eksponatów - jest ich zaledwie kilkanaście. W zamiarze twórców ma to dać ekspozycji przestrzeń dla odczucia wrażeń, które towarzyszyły artystom podczas robienia zdjęć.

Co o swoich pracach mówią sami ukraińscy artyści - Vova Vorotniov i Dmytrij Wulffius ? O tym w nagraniu rozmowy, którą z gośćmi Dwójki przeprowadził Dawid Dziedziczak.

***

W audycji "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy także z Ewą M. Bilińską , tłumaczką książki "Stulecie" norweskiej pisarki Herbjorg Wassmo. To obszerna saga, której głównymi bohaterkami są prababka, babka i matka autorki.

Gościem programu był ponadto Sylweriusz Królak , inicjator zupełnie innego przewodnika "Warszawex". To książka, która pokazuje Warszawę w jedyny sposób, w jaki naprawdę da się ją poznać - przez spacer, a nie przez zwiedzanie.

Natomiast w "Pulsie świata" Dariusz Rosiak rozmawiał z Patrycją Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych na temat najnowszej ofensywy Państwa Islamskiego, zagrożeniu dla wspólnoty Yazidi, stratach Peszmergi, czyli armii kurdyjskiej, i najnowszym ataku na Mosul.

Audycję prowadziła Katarzyna Nowak.

mc/mm

Zobacz więcej na temat: SZTUKA Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bunt Majdanu zaczął się od artystów

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 18:00
– Fenomen Majdanu nie został zapoczątkowany przez partie polityczne. To dziennikarze zwołali swoich przyjaciół z organizacji pozarządowych i kręgów inteligencji twórczej, którzy demonstrowali poparcie dla integracji Ukrainy z Unią Europejską – mówił w Dwójce ukraiński poeta Andrij Lubka.
rozwiń zwiń