X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maj nie tylko o Wokulskim. Narodowe Czytanie "Lalki" w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 18:00
W sobotę 5 września w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbędzie się finał organizowanego po raz 4. ogólnopolskiego Narodowego Czytania. O tegorocznej lekturze - "Lalce" Bolesława Prusa - o jej autorze, a także o samym wydarzeniu mówić będziemy w Programie 2 Polskiego Radia.
Jerzy Kamas w serialu telewizyjnym według Lalki Bolesława Prusa, reż. Ryszard Ber, 1976 rok
Jerzy Kamas w serialu telewizyjnym według "Lalki" Bolesława Prusa, reż. Ryszard Ber, 1976 rok Foto: TVP/PAP/Mirosław Stankiewicz

Od 1 do 4 września o godz. 15.00 prezentowaliśmy na antenie Dwójki fragmenty "Lalki" w mistrzowskich interpretacjach: Jerzego Kamasa (nagranie z 1996), Niny Andrycz (1969), Jarosława Gajewskiego (2009) i Jana Kreczmara (1968).

5 września gościem "Poranka Dwójki" będzie autor adaptacji powieści Bolesława Prusa na Narodowe Czytanie krakowski poeta Bronisław Maj.

W tym dniu specjalny wysłannik Programu 2 Paweł Siwek zapowie i zrelacjonuje przebieg akcji z Ogrodu Saskiego, porozmawia także z aktorami i publicznością (godz. 10.00 i 14.50).

Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa w Polskim Radiu>>>

Jak co roku na stronie portalu Polskiego Radia będziemy nadawać trasmisję z Narodowego Czytania w Ogrodzie Saskim (w godz. 11.00-22.00). Szczegóły znajdą Państwo tutaj.

Organizatorami Narodowego Czytania są Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Narodowe Centrum Kultury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Polskie Radio jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

jp/mc

Zobacz więcej na temat: Bolesław Prus literatura polska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wokulski, czyli bohater pełen skaz. "I bardzo dobrze"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 16:33
Wokulski i Judym. Różniło ich wiele, a czy mogliby się zaprzyjaźnić? Okazało się to ciekawy tematem do dyskusji.
rozwiń zwiń