Maj nie tylko o Wokulskim. Narodowe Czytanie "Lalki" w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 18:00
W sobotę 5 września w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbędzie się finał organizowanego po raz 4. ogólnopolskiego Narodowego Czytania. O tegorocznej lekturze - "Lalce" Bolesława Prusa - o jej autorze, a także o samym wydarzeniu mówić będziemy w Programie 2 Polskiego Radia.
Jerzy Kamas w serialu telewizyjnym według Lalki Bolesława Prusa, reż. Ryszard Ber, 1976 rok
Jerzy Kamas w serialu telewizyjnym według "Lalki" Bolesława Prusa, reż. Ryszard Ber, 1976 rok Foto: TVP/PAP/Mirosław Stankiewicz

Od 1 do 4 września o godz. 15.00 prezentowaliśmy na antenie Dwójki fragmenty "Lalki" w mistrzowskich interpretacjach: Jerzego Kamasa (nagranie z 1996), Niny Andrycz (1969), Jarosława Gajewskiego (2009) i Jana Kreczmara (1968).

5 września gościem "Poranka Dwójki" będzie autor adaptacji powieści Bolesława Prusa na Narodowe Czytanie krakowski poeta Bronisław Maj.

W tym dniu specjalny wysłannik Programu 2 Paweł Siwek zapowie i zrelacjonuje przebieg akcji z Ogrodu Saskiego, porozmawia także z aktorami i publicznością (godz. 10.00 i 14.50).

Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa w Polskim Radiu>>>

Jak co roku na stronie portalu Polskiego Radia będziemy nadawać trasmisję z Narodowego Czytania w Ogrodzie Saskim (w godz. 11.00-22.00). Szczegóły znajdą Państwo tutaj.

Organizatorami Narodowego Czytania są Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Narodowe Centrum Kultury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Polskie Radio jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

jp/mc

Zobacz więcej na temat: Bolesław Prus literatura polska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wokulski, czyli bohater pełen skaz. "I bardzo dobrze"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 16:33
Wokulski i Judym. Różniło ich wiele, a czy mogliby się zaprzyjaźnić? Okazało się to ciekawy tematem do dyskusji.
rozwiń zwiń