X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Panorama muzyki polskiej na festiwalu "Chopin i jego Europa"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 16:52
- Tegoroczna impreza będzie wyjątkowa, ponieważ wpisuje się w obchody Święta Niepodległości - mówił Stanisław Leszczyński z Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, na konferencji poprzedzającej 14. odsłonę warszawskiego festiwalu "Chopin i jego Europa".
Audio
  • Waldemar Dąbrowski o festiwalu "Chopin i jego Europa" 2018 (IAR)
  • Stanisław Leszczyński o festiwalu "Chopin i jego Europa" 2018 (IAR)
Konferencja przed festiwalem Chopin jego Europa. Na zdjęciu Stanisław Leszczyński, Małgorzata Małaszko oraz Waldemar Dąbrowski
Konferencja przed festiwalem "Chopin jego Europa". Na zdjęciu Stanisław Leszczyński, Małgorzata Małaszko oraz Waldemar DąbrowskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Przez 23 dni melomani będą mogli posłuchać polskiej i zagranicznej kameralistyki oraz muzyki symfonicznej, która zabrzmi na blisko 50 koncertach w wykonaniu ponad 90 artystów i 18 zespołów.

Jak podkreślił Stanisław Leszczyński podczas program wydarzenia związany jest z obchodami 100-lecia niepodległości Polski: - Po raz pierwszy tak szeroko zaprezentujemy panoramę muzyki polskiej, tej mniej znanej, od Karłowicza i Paderewskiego, po Noskowskiego. Po raz pierwszy usłyszymy też w specjalnym, hiszpańsko-włosko-brazylijskim wykonaniu, "Halkę" Stanisława Moniuszki - mówił twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Chopin i jego Europa".

chije1200png.jpg
"Chopin i jego Europa" 2018 na antenie Dwójki

Na scenie pojawią się zwycięzcy koncertów chopinowskich oraz wybitni artyści zagraniczni, między innymi Royal Philharmonic Orchestra, czy Russian National Orchestra. Nie zabraknie też premier. Będzie to między innymi światowe prawykonanie utworu "Fireworks" Agaty Zubel. Po raz pierwszy w Warszawie zabrzmi też Symfonia C-dur "Roma" Georgesa Bizeta.

Współgospodarzem festiwalu jest Teatr Wielki - Opera Narodowa, w którym odbędzie się większość koncertów. Dyrektor teatru Waldemar Dąbrowski powiedział na konferencji, że festiwal jest wydarzeniem światowego formatu: - Ta prezentacja wspaniałych wirtuozów na poszczególnych instrumentach, fortepiany stare, fortepiany nowe, Stradivarius, znakomite wiolonczele, sprawia, że na moment Warszawa stanie się centrum światowej muzyki i wielkiego wykonawstwa.

Szymon Nehring 1200.jpg
Inauguracja Festiwalu Chopin i jego Europa. Transmisja

Festiwal zainauguruje o godzinie 20.00 koncert symfoniczny w wykonaniu Szymona Nehringa, Łukasza Dyczko oraz Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Można go będzie wysłuchać także na antenie radiowej Dwójki, która zaplanowała transmisje i obszerne relacje z festiwalu.

IAR/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka polska bohaterem festiwalu "Chopin i jego Europa"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 10:28
- Symbolicznie nazywa się to "od Chopina do Paderewskiego", ale tych naszych kompozytorów będzie bardzo dużo. Od Lessela, Elsnera począwszy, a kończąc na Pendereckim - mówił w Dwójce Stanisław Leszczyński o obecności muzyki polskiej na 14. Festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń