"Literackie witaminy". Nowa audycja Programu 2 Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 15:35
O swoich literackich pasjach i sekretach, o książkach, które mogą pomóc w trudnym czasie, opowiadać będą pisarze, tłumacze i znawcy literatury. Czekamy także na Państwa opowieści o książkach, które w tym trudnym czasie są "literackimi witaminami". Audycja od poniedziałku do piątku, o godz. 16.45, w ramach "Wybieram Dwójkę".
zdj. il.
zdj. il.Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Co czytać, kiedy - jak to mówił Szekspirowski Hamlet - "czas wypadł z ram"? Czy wracać do sprawdzonej klasyki, czy otwierać się na książkowe nowości? Czy pomoc przynoszą lektury, dzięki którym się uśmiechamy, czy takie, które pokazują tragizm naszej egzystencji? Czy nasz tryb lektury się zmienił, mamy na nią więcej czy paradoksalnie mniej czasu, czy czytamy bardziej uważnie czy może jednak rozpraszają nas lęki i niepokoje związane z obecnym stanem i niepewną przyszłością?

O tym wszystkim porozmawiamy z gośćmi audycji - ludźmi słowa - pisarzami, tłumaczami, historykami literatury, krytykami.

W pierwszych odcinkach dowiemy się od prof. Tadeusza Sławka, jaka gruba książka od lat stała u niego na półce i czekała na tę chwilę, kiedy życie trochę zwolni. Paweł Sołtys powie, jaki tytuł to dla niego witamina C - w środku bardzo kwaśna, ale oblana smaczną osłonką. A Przemysław Dakowicz wyzna, od jakiej książki nie mógł się oderwać i zaśmiewał się, czytając ją w środku nocy, tak jednak, żeby nie obudzić śpiącej żony.

Czekamy także na Państwa opowieści o książkach, które w tym trudnym czasie są "literackimi witaminami". Nasz adres mailowy literackiewitaminy@polskieradio.pl 

Audycja od poniedziałku do piątku o 16.45 w ramach "Wybieram Dwójkę". 


Zapraszają autorki: Dorota Gacek i Kinga Michalska.

Zobacz więcej na temat: literatura