REKLAMA

Letnia ramówka Dwójki pełna nowości i niespodzianek

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2022 15:00
W poniedziałek, 27 czerwca, zmieniliśmy w Dwójce czas na letni! W naszej wakacyjnej ramówce pojawiły się premierowe koncerty specjalne w cyklu "Jazz.PL", a także transmisje z letnich festiwali muzycznych. Zabieramy też Państwa na spotkania "Za jeden uśmiech" i wspólnie przeżywamy "Lato polskiego romantyzmu". Zaś w paśmie "Muzyczny podróżnik" codziennie pojawia się możliwość wygrania interesujących płyt.
Zabierz Dwójkę na wakacje
Zabierz Dwójkę na wakacje!Foto: Shutterstock/Dejan Dundjerski

Od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-13.00 zapraszamy na audycję "Podróżnik muzyczny". Zadumany Wędrowiec Schuberta, ale też podróżnik zafascynowany rytmem i niepowstrzymanym pędem lokomotywy Pacific 231 Honnegera spotkają się tu na wakacyjnym, muzycznym szlaku.

W paśmie tym tuż po godz. 11.00 w ramach cyklu "To się czyta latem" posłuchają Państwo książek, które aktualnie pojawiają się na rynku wydawniczym. A po 12.00 zapraszamy na konkurs "Płyta na lato". Zaprezentujemy w nim fonograficzne bestsellery, znakomite nowości, nagrania, które warto poznać i które, oczywiście, można będzie wygrać.

Czas między 21.30 a 22.00 wypełnią natomiast "Rozmowy na lato" - letni cykl autorskich audycji poruszających różnorodne zagadnienia związane z tematyką kulturalną.

Od poniedziałku do soboty w godz. 19.00-22.00 zaprosimy słuchaczy na spacer "Letnią promenadą" w towarzystwie muzyki dobiegającej z festiwalowych estrad, a także koncertowych i operowych sal.

W piątkowe wieczory w godz. 18.00-19.00 zaprosimy Państwa na wakacyjną odsłonę cyklu "Jazz.PL". Od początku lipca zapraszamy na premierowe koncerty specjalne. W Studiu S3 pojawią się m.in. Dominik Wania, Jan Ptaszyn Wróblewski, Marcin Wasilewski, Bracia Oleś, Kamil Piotrowicz, czy Józef Skrzek. Specjalnie dla Słuchaczy Dwójki czołówka współczesnej sceny na nowo odczyta muzykę artystów, którzy istotnie wpłynęli na DNA polskiego jazzu.

Każdy z koncertów skupiony jest wokół twórczości wybranej postaci. Usłyszymy muzykę Wojciecha Karolaka, Janusza Muniaka, Tomasza Stańki, Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza, Tomasza Szukalskiego i innych. Letnia odsłona cyklu Jazz.PL to muzyczny dowód na to, że w jednym miejscu i czasie przeszłość może spotkać się z teraźniejszością, a nawet przyszłością. Zapraszają Piotr MetzAndrzej Zieliński i Roch Siciński.


Zobacz wideo:

(Facebook Dwójki)

W sobotę od 15.00 do 17.00 zaprosimy Państwa w podróż "Za jeden uśmiech". To wakacyjny cykl audycji, będący kontynuacją jubileuszowej serii "Dwie do setki". Tym razem okazją do podróży będą dzieła literackie i filmowe, które kojarzą się z letnim czasem czy wydarzenia sprzed lat - wszystko, co da nam szansę na nowo odkrywać najradośniejsze nagrania z archiwum Polskiego Radia oraz spotkać na letnich szlakach wybitnych twórców kultury. 

W godz. 17.00-18.30 na naszej antenie pojawi się cykl "Wakacje z płytą". Audycję poprowadzą Jacek Hawryluk i Aleksander Laskowski.

Zobacz wideo:

(Facebook Dwójki)

W lecie na sobotni cykl "Miejscówka z Dwójką" zapraszamy Państwa o godz. 18.30, czyli pół godziny wcześniej niż dotychczas.

W niedzielę zaś, w godz. 15.00-16.00, na naszej antenie pojawi się nowa audycja autorska - "Muzyczny labirynt Pawła Szamburskiego".

Od 16.00 do 17.00 zagości u nas "Lato polskiego romantyzmu". W każdą niedzielę połączymy literaturę i muzykę. Posłuchamy i poczytamy wielkich twórców, przypomnimy też tych mniej znanych.

W weekendy zaprosimy też Państwa na spotkanie z Teatrem Polskiego Radia w ramach audycji "Słuchowisko na lato", którą będziemy emitować w soboty w godz. 22.00-23.00 oraz w niedziele od 19.00 do 20.00.

Zobacz więcej na temat: lato