X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Antonii Baryshevskyi: Messiaena odkryłem dla siebie dzięki ptakom

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2014 10:34
W programie sobotniego recitalu znakomitego ukraińskiego pianisty na 69. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju znalazł się między innymi Olivier Messiaen. Nie było natomiast Chopina.
Audio
  • Antonii Baryshevskyi: Messiaena odkryłem dla siebie dzięki ptakom (Dwójka)
Antonii Baryshevskyi, jeden z artystów 69. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju
Antonii Baryshevskyi, jeden z artystów 69. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-ZdrojuFoto: materiały promocyjne

Czy Antonii Baryshevskyi unika dzieł polskiego kompozytora? – Nic podobnego. Bardzo lubię jego utwory, ale pomyślałem, że na festiwalu jest i tak dużo Chopina. Dlatego chciałem pokazać innych kompozytorów, jak Messiaen, Scarlatii, Musorgski, których być może inni tu nie grają – mówił pianista w Dwójce o zaprezentowanym na dusznickim festiwalu repertuarze.

Dusznicki konkurs Dwójki. Weź udział i wygrywaj płyty!>>>
W rozmowie z Różą Światczyńską Antonii Baryshevskyi przyznał się, że szczególnie interesuje go Messiaen, którego odkrył dla siebie – jak mówi – dzięki ptakom...   
Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.

Zobacz serwis poświęcony Festiwalowi w Dusznikach>>>

Antonii Baryshevskyi urodził się w 1988 r. w Kijowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. Po ukończeniu Specjalnej Szkoły Muzycznej im. Łysenki w Kijowie podjął studia w Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy, jest także studentem École Normale de Musique de Paris.  
Antonii Baryshevskyi to laureat wielu międzynarodowych konkursów, w tym – tegorocznej I nagrody i nagrody za najlepsze wykonanie utworu izraelskiego kompozytora w XIV Konkursie A. Rubinsteina w Tel Awiwie.
jp / agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Program Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 19:00
Kto wystąpi podczas najstarszego festiwalu muzycznego w Polsce? Zapraszamy do zapoznania się z programem koncertów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antonio Pompa-Baldi: chciałem dotrzeć do korzeni romantyzmu

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 11:54
– Moim celem było zbadanie romantyzmu. To jest epoka w historii muzyki, która mnie fascynuje – przyznał w Dwójce Antonio Pompa-Baldi, znakomity włoski pianista, którego recital otworzył 69. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń