Jak zarobić 1700000 Euro na muzyce Chopina...

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2010 16:20
Relacja Jacka Hawryluka z festiwalu "Szalone dni muzyki" w Nantes, którego głównymi bohaterami byli w tym roku Fyderyk Chopin i jego muzyka.

Relacja Jacka Hawryluka z festiwalu "Szalone dni muzyki" w Nantes, którego głównymi bohaterami byli w tym roku  Fyderyk Chopin i jego muzyka.

"Folle Journée de Nantes" - wymyślone przez francuskiego muzykologa René Martina - zrewolucjonizowały sposób prezentacji klasyki i poszerzyły grono jej, choćby niedzielnych odbiorców.  Bo czyż filharmonicznej celebry nie można zastąpić modelem "muzycznego supermarketu", w którym każdy odbiorca staje się panem swego czasu i uwagi, wybierając spośród setek różnorodnych atrakcji?

 

 

Tak właśnie zmieni się oblicze warszawskiej Opery Narodowej w dniach 14-16 czerwca. Trzydniowy maraton będzie finałem cyklu podobnych zdarzeń w Nantes, Bibao, Japonii oraz Rio de Janeiro.

O pierwszym z tych trzech dni opowiada Piotrowi Matwiejczukowi Jacek Hawryluk:

 

Posłuchaj też rozmowy z René Martinem:

- Niektórzy poświęcają Chopinowi całe życie. Ale na poznanie jego całego dorobku wystarczy zaledwie 17 godzin. René Martin opowiada o nowoczesnej, egalitarnej i prawdziwie ekspresowej idei "Chopin Open."

 

- Jeśli nie Chopin... - czyli jak poznać epokę wielkiego Fryderyka w trzy dni.

 

- René Martin o swojej wieloletniej przyjaźni z orkiestrą Sinfonia Varsovia.

Czytaj także

Dekada Chopinowska: audycje specjalne na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2010 00:22
21 lutego - 3 marca 2010
rozwiń zwiń