19. Międzynarodowy Konkursy Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Szafarni

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2011 12:10
W dniach 5 - 8 maja w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni spotkają się młodzi pianiści z wielu zakątków świata, aby zaprezentować swoje umiejętności przed wybitnym jury.

Ideą 19. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży, Szafarnia 2011 jest wspólne przeżywanie muzyki przez młodych pianistów, wymiana doświadczeń i porozumienie ponad różnicami kulturowymi, dzięki uniwersalnemu językowi jakim jest muzyka.

 W skład jury Konkursu wchodzą wybitni pianiści i pedagodzy z Polski i z zagranicy. Biorą w nim udział młodzi pianiści w wieku od 6 do 18 lat, swój program prezentują w czterech kategoriach wiekowych (pierwsza - do lat 10, druga - do lat 13, trzecia - do lat 16, czwarta - do lat 18). Konkurs jest otwarty dla pianistów nie będących uczniami Państwowych Szkół Muzycznych. Do Konkursu zakwalifikowało się 55 młodych pianistów z Polski, Rosji, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Japonii, Kazachstanu, Uzbekistanu, Palestyny, Azerbejdżanu, Islandii i Włoch.

 Wydarzenie zyskało ogromną rangę dzięki zainteresowaniu takich postaci ze świata muzyki jak Kevin Kenner z londyńskiego Konserwatorium, Louise Samson z Club Musical de Québec z Kanady, wykładowców z Konserwatorium z Pampeluny czy wybitnych profesorów polskich uczelni - Akademii Muzycznych w Bydgoszczy, Wrocławiu i Poznaniu.

 Również młodzi obiecujący artyści angażują się w nasze przedsięwzięcie. Paweł Wakarecy - ubiegłoroczny Laureat Konkursu Chopinowskiego - kiedyś sam startował w szafarskim konkursie, wie jak ogromną szansę daje on młodym pianistom.

 Plakat
Plakat Konkursu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak