X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kabaretowe numery i klimaty: Poeci a kabaret

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2008 18:16
22 listopada 2008, godz. 12:05
Audio

"Kabaretowe numery i klimaty" - Audycja Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki z udziałem Romana Dziewońskiego, poświęcona tym razem twórczości kabaretowej znanych poetów dwudziestolecia międzywojennego: Juliana Tuwima, Antoniego Słonimskiego i Mariana Hemara - autorów wielu szlagierów Hanki Ordonówny, Zuli Pogorzelskiej, Miry Zimińskiej, Zofii Terne, Eugeniusza Bodo, Kazimierza Krukowskiego, Ludwika Sempolińskiego. Teksty piosenek dla gwiazd pisali także Konrad Tom, Emanuel Szlachter i Jerzy Jurandot. Ówczesne piosenki  kabaretowe - to małe utwory dramatyczne - z ekspozycją, zawiązaniem akcji i pointą. W wykonaniu ówczesnych gwiazd były to prawdziwe etiudy aktorskie. Kabaretowe żarty, monologi i skecze, silnie osadzone w realiach - należą  dziś  raczej do historii.  "Co nam zostało z tych lat"? - cytując słowa  znanego szlagieru, autorzy audycji zastanawiają się, które  z piosenek przetrwały i dlaczego. Stały się  dla  kolejnych pokoleń wykonawców  prawdziwym   wyzwaniem. 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak