X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biografie niezwykłe: Jerzy Grotowski

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2009 16:56
13 stycznia 2009, godz. 21:30
Audio

Biografie niezwykłe: Jerzy Grotowski - audycja Iwony Malinowskiej z udziałem  profesora Zbigniewa Osińskiego, znawcy twórczości bohatera audycji.

Rok 2009 został ogłoszony uchwałą Komitetu UNESCO na wniosek Instytutu im. Jerzego Grotowskiego  - ROKIEM  GROTOWSKIEGO. "On poprzez teatr badał świat" - powiedział w wywiadzie z  Teresą Blajet-Wilniewczyc brat Jerzego - Kazimierz Grotowski, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, fizyk jądrowy i hinduista. Fragmenty tego wywiadu z 1992 roku zamieszczonego w "Notatniku Teatralnym" czyta Krzysztof Wakuliński. Wyłania się z nich obraz rodziny, pasji, zainteresowań, sukcesów i potknięć obu braci, którzy przez całe życie doskonale się rozumieli. Jerzy - aktor, reżyser, reformator teatru, zmarł 14 stycznia 1999 roku. Do historii teatru światowego przeszły jego spektakle -  "Akropolis", "Książę Niezłomny", "Apokalypsis cum figuris". Jego nazwisko kojarzy się nieodłącznie z manifestem W kierunku teatru ubogiego. Z czasem poszukiwania artystyczne Grotowskiego stawały się bliższe antropologii niż sztuce. Profesor próbuje odpowiedzieć na pytanie, jakie warunki, lektury, podróże  kontakty i doświadczenia życiowe ukształtowały tę niezwykłą osobowość. "Czy jestem artystą? Prawdopodobnie tak. Jestem rzemieślnikiem." - mówił o sobie Grotowski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak