X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Dygat we wspomnieniach

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2010 16:59
18 stycznia 2010, godz. 18:00
Audio

  Wybitnego pisarza wspomina piątka reżyserów: Adam Hanuszkiewicz, Kazimierz Kutz, Wojciech Marczewski oraz Jerzy Markuszewski.

 

Autor "Jeziora Bodeńskiego" był jednym z ostatnich przedstawicieli przedwojennej inteligencji żoliborskiej, odważnym krytykiem komunistycznych władz, ale też wiecznym dzieckiem, niereformowalnym utracujszem oraz wyjątkowo kapryśnym przyjacielem. Mimo to pozostawił po sobie wyłącznie ciepłe i serdeczne wspomnienia. Na czym polegała magia Dygata?

 

Kazimierz Kutz opowiada o wewnętrznej wolności Stanisława Dygata oraz roli "wujka z Ameryki", którą chętnie przyjmował na wieczorach autorskich.

Jerzy Markuszewski wspomina swoją "służbę na dworze Dygata" oraz uroki infantylnej strony osobowości wybitnego pisarza.

Adam Hanuszkiewicz przedstawia Dygata jako fenomenalnego pisarza teatralnego oraz nowoczesnego - w duchu Gombrowiczowskim - patriotę.

Wojciech Marczewski przypomina jak znakomity prozaik uratował jego karierę, pisząc... straszne dialogi do filmu "Odejścia, powroty".

O tym, jak Janusza Morgensterna połączyła ze Stanisławem Dygatem pewna przeprowadzka, a podzieliła... Kalina Jędrusik.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak