X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od faktów do fikcji: Samotnik z wyspy na Tamizie

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2010 13:50
17 maja 2010, godz. 21:30
Audio

Audycja Witolda Malesy z udziałem profesora Karola Sauerlanda o znakomitym, mało znanym w Polsce pisarzu niemieckim - Uwe Johnsonie (1934-1984). Twórczość jego porównywana bywa z twórczością Guentera Grassa, Martina Walsera i Heinricha Boella. Był członkiem słynnej Grupy 47.

Urodził się w dzisiejszym Kamieniu Pomorskim, a pod koniec wojny uczęszczał do szkoły w Kościanie nad Odrą. W latach 1952-56 studiował germanistyke w Rostocku i w Lipsku. Debiutował w roku 1959 powieścią pt.: ”Domniemania w sprawie Jakuba”, gdzie bohaterem jest pracownik służb bezpieczeństwa. Pisarz przenosi się następnie z NRD do Berlina Zachodniego, a po kilkuletnim pobycie w Stanach Zjednoczonych zamieszkuje na stałe w Anglii. Tam pracuje nad swoim głównym dziełem, powieścią: ”Dni roku. Z życia Gesine Cresspahl”. Johnson został znaleziony martwy w swoim domu w trzy tygodnie po śmierci, spowodowanej prawdopodobnie zawałem serca.

Fragmenty prozy czyta Wojciech Wysocki.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak