X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Chciałbym żyć daleko od Moskwy"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 16:22
Na pytania z tak zwanego "kwestionariusza Prousta" odpowiadał w Dwójce Marian Pilot – pisarz, laureat Nagrody Nike.
Audio
  • Kwestionariusz Prousta: Marian Pilot (Życie na miarę literatury/Dwójka)
Chciałbym żyć daleko od Moskwy
Foto: Cavin/Flickr, lic. CC

Chyba najbardziej frapującą wśród wielu interesujących odpowiedzi była ta na pytanie o "sen o szczęściu". – Całkiem niedawno śniło mi się coś zupełnie niezwykłego. Śniła mi się Matka Boska Częstochowska, która zwołała sobór wszystkich polskich Matek Boskich. Był on poświęcony literaturze, referat wygłaszała Matka Boska Literacka z Buku w Wielkopolsce. Byłem uczestnikiem tego soboru jako obserwator – opowiadał swój oryginalny sen Marian Pilot.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z pisarzem.
"Kwestionariusza Prousta", ta swoista gra towarzyska, była popularna w XIX wieku - należało odpowiedzieć na kilkanaście krótkich, osobistych pytań, dotyczących różnych aspektów osobowości, zainteresowań, upodobań. Dwa razy (w wieku lat 13 i 20) odpowiadał na nie Marcel Proust.
W Dwójce znajdziemy bardzo wiele rozmów z pisarzami: pytamy się o refleksje na temat twórczości, wspólnie odczytujemy nowo powstałe dzieła, szukamy kontekstów i wpływów, biograficznych odniesień i literackich odwołań. Tym razem jednak zapraszamy do wysłuchania nieco innych wywiadów - wykorzystujących właśnie pytania zawarte w "kwestionariuszu Prousta". Co jest dla Pani/Pana największych nieszczęściem? Jakie błędy Pani/Pan najłatwiej wybacza? Ulubiony bohater powieściowy, ulubiony malarz, kompozytor, ulubiony kolor? Pani/Pana obecny stan ducha? Motto życiowe? Wymarzone miejsce na ziemi? To tylko niektóre z pytań tego szczególnego wywiadu.
Nagrane rozmowy będziemy prezentować co dwa tygodnie, w audycji z nowego cyklu "Życie na miarę literatury" - zaraz potem zaś na naszej stronie internetowej.
Jako pierwszych zaprosiliśmy do odpowiedzi Julię Hartwig oraz Jerzego Pilcha.

Audycja Doroty Gacek.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mój duch jest w całkiem niezłym humorze"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 11:30
Specjalnie dla Dwójki polscy literaci odpowiadają na pytania z tak zwanego "kwestionariusza Prousta". Wśród nich znalazł się Jerzy Pilch.
rozwiń zwiń