Słuchacze Dwójki pomogli najbardziej potrzebującym

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 12:00
W piątek 15 maja odbyło się uroczyste otwarcie jedynego w Warszawie schroniska szpitalnego dla bezdomnych. Placówka powstała dzięki hojności naszych słuchaczy.
Audio
  • Rozmowa z Magdaleną Hozer-Chachulską, prezes Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża (Poranek Dwójki)
  • Aukcja na rzecz Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża. Goście audycji: Wiesław Ochman i Wojciech Pszoniak; prowadzi Hanna Maria Giza (Dwójka, 21.04.2014)
Słuchacze Dwójki pomogli najbardziej potrzebującym
Foto: Jeff Kubina/flickr/cc

W kwietniu ubiegłego roku na antenie Programu 2 Polskiego Radia odbyła się aukcja na rzecz Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża. Licytacja m.in. płyty z autografem Pawła Mykietyna, obrazów Jerzego Dudy-Gracza czy Tadeusza Ulatowskiego oraz wielu innych cennych przedmiotów zakończyła się zebraniem ponad 28 tysięcy złotych!

Dzięki hojności naszych słuchaczy Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża może dziś otworzyć swoją nową placówkę: schronisko specjalistyczne Dom im. ks. Gabriela Boduena. Miejsce to przeznaczone jest dla chorych bezdomnych – zapewnia bezpłatny pobyt czasowy na czas rekonwalescencji z opieką lekarską.

Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża to najstarsze - stworzone w 1987 roku - hospicjum na Mazowszu i jedno z najstarszych w Polsce. Placówka łączy zasady międzynarodowego ruchu hospicyjnego z kompleksową pomocą bezdomnym i najuboższym.
W skład struktury organizacyjnej mokotowskiego hospicjum wchodzą między innymi: ww. schronisko specjalistyczne, niepubliczny zakład opieki zdrowotnej (w tym: hospicjum domowe i długoterminowa opieka paliatywna, poradnia lekarska, poradnia medycyny paliatywnej, gabinet rehabilitacji), centrum pomocy socjalnej, psychologicznej, resocjalizacyjnej, prawnej, duszpasterskiej i charytatywnej dla ubogich i bezdomnych, jadłodajnia dla bezdomnych i ubogich.

jp/mc

Czytaj także

Hospicjum Świętego Krzyża. To nie musi być ostatnia przystań...

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 14:00
- Są z nami osoby, które kilkanaście lat temu skazano na śmierć. Wystarczyła odrobina serdecznej opieki... - mówiła w "Sezonie na Dwójkę" Magdalena Hozer-Chachulska, prezes Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża w Warszawie. Zachęcamy do wysłuchania audycji i do udziału w specjalnej aukcji.
rozwiń zwiń