X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziennikarze Dwójki z odznaczeniami państwowymi

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 15:00
Joanna Szwedowska i Marek Zwyrzykowski znaleźli się w gronie pracowników Polskiego Radia uhonorowanych odznaczeniami państwowymi. Wyróżnienia przyznano za wybitne zasługi na rzecz rozwoju Polskiego Radia.
Audio
  • Dziennikarze Dwójki z odznaczeniami państwowymi (Wiadomości kulturalne/Dwójka)
Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w gmachu Polskiego Radia
Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w gmachu Polskiego Radia Foto: M. Sas/ PR

Świetnie znany melomanom Marek Zwyrzykowski otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Natomiast kierownik redakcji literackiej Programu 2 Polskiego Radia Joanna Szwedowska została uhonorowana Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 19.11.2015. Wręczył je minister Wojciech Kolarski, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Wojciech Kolarski podczas uroczystości odczytał list od Andrzeja Dudy skierowany do pracowników Polskiego Radia. Prezydent napisał, że jubileusz 90-lecia Polskiego Radia jest okazją, by z dumą przypomnieć dokonania pionierów radiofonii w Polsce, będących również liderami radiofonii w Europie. Andrzej Duda podkreślał też niezwykle ważną rolę, jaką Polskie Radio odegrało w kształtowaniu patriotycznego, obywatelskiego etosu II Rzeczpospolitej. Prezydent napisał też, że równoczesna możliwość zwracania się do milionów Polaków to wielka odpowiedzialność i szansa.

Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski podkreślał, że wyróżnienia przyznane przez prezydenta dla pracowników publicznego nadawcy są niezwykle ważnym wyrazem docenienia ich pracy. Jak mówił, to najbardziej prestiżowa forma podziękowania za pracę tym najwybitniejszym, znanym "z anteny, a także tym, których codzienna praca wspiera działalność całego zespołu dziennikarskiego". Andrzej Siezieniewski zapewniał, że to bardzo ważny moment "dla nas wszystkich".

Pracownicy otrzymali Krzyże Oficerskie i Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski oraz Złote i Srebrne Krzyże Zasługi. Odznaczenia 50 pracownikom Polskiego Radia przyznał były już prezydent Bronisław Komorowski.

mm/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pracownicy Polskiego Radia wyróżnieni odznaczeniami państwowymi

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 14:33
W uroczystości udział wzięli m.in. podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski i prezes zarządu, redaktor naczelny Polskiego Radia S.A. Andrzej Siezieniewski.
rozwiń zwiń