Polskie Radio
Section05
dziennikarstwo

Nowa kadencja RMN. Joanna Lichocka: staramy się, by media publiczne silnie konkurowały na rynku

- Dzięki zaangażowaniu Krzysztofa Czabańskiego, również mojemu i Elżbiety Kruk, w poprzedniej kadencji Rady Mediów Narodowych zwłaszcza rozgłośnie regionalne Polskiego Radia otrzymały więcej pieniędzy, niż było to planowane - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Joanna Lichocka TVP media publiczne dziennikarstwo media Polskie Radio Grzegorz Jankowski

Bohdan Tomaszewski – człowiek sportu, człowiek radia

Wybitny dziennikarz i komentator sportowy, publicysta, autor książek i scenariuszy filmowych, a w młodości znakomity tenisista – mowa oczywiście o Bohdanie Tomaszewskim, którego 101. rocznica urodzin minęła 10 sierpnia. – Ja nieprzerwanie wierzę w radio. Wierzę, że jest niezbędne, bo jest proste, naturalne – powiedział w 2009 roku bohater środowego wydania "Klubu Trójki".
Zobacz więcej na temat:  Klub Trójki społeczeństwo Tomasz Zapert Henryk Urbaś olimpiada igrzyska olimpijskie Polskie Radio Bohdan Tomaszewski radio Tenis Warszawa KULTURA dziennikarstwo

"Żądamy natychmiastowego uwolnienia dziennikarki TVP". Europejska Unia Nadawców ws. Iryny Słaunikawej

Europejska Unia Nadawców włączyła się w działania na rzecz uwolnienia Iryny Słaunikawej skazanej na 5 lat kolonii karnej na Białorusi. "Żądamy natychmiastowego uwolnienia dziennikarki TVP World i wszystkich więźniów politycznych na Białorusi" - oświadczyła EBU. Kobieta została aresztowana po tym jak dwa lata temu relacjonowała protesty społeczne na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś reżim więźniowie polityczni dziennikarstwo media media publiczne TVP

Andrzej Rybałt o Irynie Słaunikawej: wydarzenia na Białorusi relacjonowała obiektywnie

Dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy Andrzej Rybałt powiedział, że Iryna Słaunikawa obiektywnie relacjonowała ostatnie wydarzenia na Białorusi. Dziennikarka TVP Iryna Słaunikawa została w tym tygodniu skazana na pięć lat kolonii karnej. Wcześniej relacjonowała na Białorusi m.in. obywatelski zryw przeciwko reżimowi Łukaszenki i sfałszowanym wyborom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bialoruś reżim Polskie Radio areszt dziennikarstwo Andrzej Rybałt

Skazanie dziennikarki TVP. Lichocka: UE powinna nałożyć na Białoruś dalsze sankcje

Poseł PiS Joanna Lichocka powiedziała, że Unia Europejska powinna nałożyć dalsze sankcje na Białoruś za skazanie Iryny Słaunikawej. Wczoraj białoruski sąd skazał dziennikarkę TVP na pięć lat kolonii karnej. W Programie 1 Polskiego Radia poseł Lichocka podkreśliła, że "to niebywały skandal i drastyczne zerwanie norm cywilizacyjnych".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Ogórek Joanna Lichocka TVP media publiczne Białoruś areszt dziennikarstwo media więźniowie polityczni

Polskie MSZ reaguje na zatrzymanie dziennikarki TVP. Białoruski dyplomata został wezwany do resortu

Dziś w siedzibie MSZ RP ma stawić się charge d’affaires Białorusi. Warszawa przekaże dyplomacie stanowczy protest oraz żądanie natychmiastowego uwolnienia dziennikarki TVP Iryny Słaunikawej i innych osób bezprawnie pozbawionych wolności na Białorusi, w tym Andrzeja Poczobuta - poinformował wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  TVP media publiczne Białoruś Biełsat dziennikarstwo areszt MSZ dyplomacja

Polskie MSZ reaguje na zatrzymanie dziennikarki TVP. Białoruski dyplomata został wezwany do resortu

Dziś w godzinach porannych w siedzibie MSZ RP ma stawić się charge d’affaires Białorusi. Warszawa przekaże dyplomacie stanowczy protest oraz żądanie natychmiastowego uwolnienia dziennikarki TVP Iryny Słaunikawej i innych osób bezprawnie pozbawionych wolności na Białorusi, w tym Andrzeja Poczobuta - poinformował PAP wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  TVP media publiczne Białoruś Biełsat dziennikarstwo areszt MSZ dyplomacja POLSKA polityka

Dziennikarka TVP skazana na Białorusi. TVP: to pokazuje jak Łukaszenka boi się niezależnych mediów

Zarząd Telewizji Polskiej potępia akty ograniczania wolności słowa i ograniczania podstawowych praw obywatelskich na Białorusi. W ten sposób członek zarządu TVP Mateusz Matyszkowicz skomentował wyrok pięciu lat kolonii karnej dla dziennikarki Iryny Słaunikawej.
Zobacz więcej na temat:  TVP media Białoruś Aleksander Łukaszenka więźniowie polityczni areszt dziennikarstwo POLSKA społeczeństwo

Kto sfinansował wizytę szefowej belgijskiego MSZ na Krymie? Na tapecie córka Putina

Rosyjska organizacja propagandowa sfinansowała w ubiegłym roku wizytę nowej minister spraw zagranicznych Belgii na zaanektowanym Krymie. W organizacji istotną rolę odgrywa córka Władimira Putina - donosi niderlandzkojęzyczna telewizja VRT. O szczegółach brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Belgia dziennikarstwo Beata Płomecka Krym Europa Ukraina

Były operator TVN: jestem ofiarą odwetu, od 2,5 roku jestem bezrobotny

- Zastrzegliśmy w zgłoszeniu, że bardzo nam zależy na tym, by nasza anonimowość została zachowana, że jesteśmy chętni współpracować w sprawie wyjaśniania nieprawidłowości i że naruszenie naszej anonimowości zagraża nam i naszym bliskim, co zresztą się potwierdziło, ponieważ jestem ofiarą odwetu, czyli wyrzucenia z pracy i wilczego biletu, bo od 2,5 roku jestem bezrobotny - mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Różalski, były operator TVN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń media TVN dziennikarstwo społeczeństwo

Polska Press żąda sprostowania od Onetu. Chodzi o oskarżenia o mobbing

Onet w artykule z wtorku, 26 lipca 2022 r., opisał domniemany mobbing w redakcji "Kuriera Lubelskiego" - dziennika wydawanego przez Polska Press Grupę. Jej rzecznik Wojciech Paczyński wydał teraz oświadczenie, w którym określił jako nieprawdziwe informacje zawarte w tekście. Teraz żąda sprostowania od Onetu i zagroził pozwem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo media mobbing dziennikarstwo onet

Reporter Białoszewski - "Na każdym rogu ta sama truskawka"

- Chciałem zobaczyć to, co wielki pisarz tworzył na samym początku. Mam takie podejście do pisarzy, że ważne jest wszystko - mówił w Dwójce w Mironie Białoszewskim prof. Adam Poprawa, który wybrał i opracował teksty opublikowane w zbiorze "Na każdym rogu ta sama truskawka. Teksty reporterskie z lat 1946-1950" .
Zobacz więcej na temat:  Miron Białoszewski literatura Dwójka Katarzyna Hagmajer-Kwiatek dziennikarstwo KULTURA