Polskie Radio
Section05
dziennikarstwo

Debata o Słowacji w PE po zabójstwie dziennikarza

W najbliższą środę w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata poświęcona sytuacji na Słowacji po zabójstwie dziennikarza Jana Kuciaka - poinformował na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Członek sześcioosobowej misji PE na Słowacji, która zakończyła się wczoraj, dodał, że w trakcie debaty nie zaplanowano uchwalenia rezolucji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Słowacja Parlament Europejski zabójstwo dziennikarstwo

Komisja PE na Słowacji w związku ze zabójstwem Jana Kuciaka

Parlament Europejski zdecydował, że w sobotę na Słowacji rozpocznie się specjalna misja europarlamentu w związku z zabójstwem w tym kraju dziennikarza śledczego Jana Kuciaka. W misji mają wziąć udział europosłowie, w tym Ryszard Czarnecki z PiS. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Krzysztof Mieczysław Kaźmierczak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Słowacja zabójstwo dziennikarstwo Parlament Europejski media

Słowacja: niepewność i brak zaufania do władz

Po niedzielnych wystąpieniach prezydenta Andreja Kiski i premiera Roberta Fico w reakcji na zabójstwo dziennikarza śledczego Jana Kuciaka na Słowacji dominuje niepewność i brak zaufania do władz. - Kryzys polityczny jest bardzo prawdopodobny. Zaufanie do premiera Fico i partii rządzącej drastycznie spada - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl dr Marcin Zaborowski, politolog, Visegard Insight.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT dziennikarstwo Mafia

Zabójstwo Jana Kuciaka. Zostawił nieukończony artykuł

W związku z zabójstwem słowackiego dziennikarza śledczego Jana Kuciaka ze swej funkcji ustąpił minister kultury Słowacji Marek Madiaricz. Jan Kuciak badał domniemaną korupcję na wysokich szczeblach słowackiej polityki i jej związki z włoską mafią. O ostatnich, niedokończonych artykułach dziennikarza, poinformował portal informacyjny, dla którego pracował - aktuality.sk.
Zobacz więcej na temat:  Słowacja Śmierć dziennikarza dziennikarstwo przestępczość ŚWIAT

Słowacja: śledztwo w sprawie zabójstwa dziennikarza

Słowacka policja wszczęła śledztwo w sprawie morderstwa dziennikarza śledczego Jana Kuciaka i jego partnerki Martiny Kusnirovej - poinformowali słowaccy urzędnicy. Dziennikarz był znany z pisania artykułów o oszustwach podatkowych. Został znaleziony martwy wraz ze swoją partnerką. O zabójstwie słowackiego dziennikarza i jego partnerki mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Lewkowicz z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Słowacja dziennikarstwo zabójstwo media

"W mediach cenię przede wszystkim rzetelność"

Już jako mały chłopiec Tadeusz Deszkiewicz występował przed radiowym mikrofonem. Jako dorosły człowiek przez lata pracował w Polskim Radiu, a teraz sprawuje funkcję prezesa Radia Dla Ciebie. Jest także doradcą prezydenta ds. kultury. W audycji "Nieznani znani" mówił m.in. o tym, co ceni w dziennikarstwie oraz gdzie widzi granicę między sztuką a kiczem.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska KULTURA dziennikarstwo Polskie Radio kancelaria prezydenta

Apel o uwolnienie dziennikarzy. "To nasz obowiązek ich wspierać"

Nie ulega wątpliwości, że sprawa Wa Lone i Kyaw Soe Oo to jest sprawa, której celem jest uciszenie dziennikarzy w Birmie - powiedział w audycji "Więcej świata" Krzysztof Renik z Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia o zatrzymaniu dwóch piszących dla Reutersa dziennikarzy. - Tutaj mamy do czyniena z realnym zagrożeniem życia i zdrowia, wolności tych ludzi - dodała Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT dziennikarstwo Birma Paweł Lekki Krzysztof Renik Jolanta Hajdasz