X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sezon na Dwójkę: Wojciech Pszoniak

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2009 16:59
12 stycznia 2009, godz. 18:00
Audio

Wojciech Pszoniak jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, ma na swoim koncie wiele wspaniałych ról teatralnych i filmowych, a także wiele nagród - zarówno polskich jak i zagranicznych. Występował m. in. w Teatrze Starym w Krakowie, w teatrach warszawskich - Narodowym, Powszechnym, Współczesnym i Ateneum. Pracował od kierownictwem wielu wybitnych reżyserów m. in. Konrada Swinarskiego, Andrzeja Wajdy, Zygmunta Hubnera i  Izabeli Cywińskiej . W kinie szczególne  uznanie zdobył za swoje kreacje  w filmach Andrzeja Wajdy ( Wesele, Ziemia obiecana, Korczak, Piłat i inni i Danton) oraz w  Austerii Jerzego Kawalerowicza. Pracował także we Francji, gdzie mieszka od lat 80. Wyśmienite recenzje zdobyła m. in. jego tytułowa rola w przedstawieniu „Króla Ubu” wyreżyserowanym przez Rolanda Topora oraz w sztuce „Pracownia krawiecka” Jean Claude’a Grumberga. O tej ostatniej dziennik Le Figaro napisał: „Wojciech Pszoniak jest wstrząsająco prawdziwy. Jakże trafnie poprowadzona rola, ileż tu emocji”. W Sezonie na Dwójkę Wojciech Pszoniak opowie m.in. o swojej polskiej oraz zagranicznej karierze, o współpracy z wieloma wybitnymi reżyserami, o blaskach i cieniach aktorskiego zawodu, metodach pracy nad rolą, zamiłowaniach kulinarnych oraz o Paryżu, w którym od wielu lat mieszka.

Zapraszam, Anna Fuksiewicz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak