Roman Polański o "Prawdziwej historii": bałem się współpracy Seigner i Green

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 16:00
- To był pierwszy film, który opowiada o dwóch bohaterkach, a właściwie o konflikcie pomiędzy nimi - tak o swojej najnowszej producji z Evą Green i Emmanuelle Seigner w rolach główych mówił reżyser Roman Polański.
Audio
  • Roman Polański o pracy nad filmem "Prawdziwa historia" (Wybieram Dwójkę)
Emmanuelle Seigner i Eva Green. Kadr z filmu Prawdziwa historia w reż. Romana Polańskiego
Emmanuelle Seigner i Eva Green. Kadr z filmu "Prawdziwa historia" w reż. Romana PolańskiegoFoto: mat. pras./Monolith Films

katyń_świadek_1200.jpg
"Prawda o Katyniu to materiał na thriller"

Scenariusz do filmu powstał na podstawie książki Delphine de Vigan pt. "Prawdziwa historia". Twórca wyjaśniał, że to pierwsza w jego dorobku produkcja, która poświęcona jest relacji między dwiema kobietami. - Nigdy wcześniej tego nie robiłem. Zwykle były to relacje między mężczyzną a kobietą lub między dwoma mężczyznami. To właśnie dynamika znajomości zainteresowała mnie najbardziej w książce de Vigan - opowiadał. 

Reżyser opowiadał także o współpracy aktorek zaangażowanych do głównych ról Emmanuelle Seigner i Evy Green. - Świetnie się ze sobą dogadywały. Z początku bałem się ich konfrontacji na planie. Tak jest zawsze w przypadku aktorek, które się nie znają. Nigdy wcześniej nie pracowałem z Evą. Bałem się, że mogą się "pogryźć", ale to była dobra współpraca - żartował.

Jakim kluczem w doborze tekstów, które adaptuje, kieruje się reżyser? Jaka cecha łączy autora scenariusza z główną bohaterką "Prawdziwej historii"? W jaki sposób tworzy postacie nadając im głęboki, wielowymiarowy charakter? O tym w nagraniu audycji.

***

Przygotowała: Justyna Piernik

Gość: Roman Polański (reżyser)

Data emisji: 4.05.2018

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

ac

Czytaj także

Debiutancki film Polańskiego został zrekonstruowany cyfrowo

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 13:39
Debiutancki film Romana Polańskiego „Nóż w wodzie”, który w komunistycznej Polsce wywołał burzę prasową i gniew Władysława Gomułki, a autorowi otworzył drzwi do światowej kariery, został zrekonstruowany cyfrowo - informuje Stowarzyszenie Filmowców Polskich.
rozwiń zwiń