X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Parasol ochronny działa. 20 lat Polski w NATO

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 11:08
20 lat temu Polska wstąpiła do struktur Paktu Północnoatlantyckiego. - To było wydarzenie, które faktycznie oznaczało koniec podziału Europy - powiedział profesor Piotr Grochmaslki, który był gościem audycji "Puls Świata".
Audio
  • 20 rocznica wstąpienia Polski do NATO (Dwójka/Puls Świata)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

20 lat temu, 12 marca 1999 r., minister spraw zagranicznych Bronisław Geremek przekazał sekretarz stanu USA Madeleine Albright akt przystąpienia Polski do Traktatu Północnoatlantyckiego. Ceremonia odbyła się w Independence w stanie Missouri - rodzinnej miejscowości pomysłodawcy NATO prezydenta Harry'ego Trumana. W ten sposób Polska stała się członkiem zachodniego sojuszu bezpieczeństwa. 

- 20 lat temu NATO rozłożyła nad Polską parasol ochronny - przekonywał prowadzący audycję Paweł Lekki. Z tą opinią zgodził się profesor Grochmalski, który gościł w studiu radiowej Dwójki. - Pamiętamy, że wówczas przywódcy rosyjscy głosili tezę, że jakiekolwiek rozszerzenie granic państw wchodzących w skład sojuszu będzie zagrażać demokracji w Rosji. 

Gość audycji przypominał, że 20 lat temu był bardzo silny opór - również w USA - przed wdrażaniem procedury rozszerzania NATO na Wschód. - Chodziło o to, by nie drażnić naszego wschodniego sąsiada - mówił profesor Grochmalski.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania z całej audycji. 


Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Paweł Lekki 

Gość: prof. Piotr Grochmalski (Akademia Sztuki Wojennej)

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 16.45

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak