Polskie Radio
Section05
Akademia Sztuki Wojennej

Prof. Grochmalski: Niemcy twardo i konsekwentnie bronią Nord Streamu 2

- Rozstrzyga się kluczowy moment batalii o Nord Stream 2 - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski, politolog z Akademii Sztuki Wojennej, komentując dość powściągliwe stanowisko unijnej dyplomacji po decyzji o odwieszeniu wyroku skazującego Aleksieja Nawalnego na 3,5 roku kolonii karnej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki Akademia Sztuki Wojennej ŚWIAT Rosja Aleksiej Nawalny Nord Stream 2 Unia Europejska Komisja Europejska

"Pomysł na zagospodarowanie potencjału studentów". Ppor. Damian Duda o Legii Akademickiej

- Legia Akademicka jest pomysłem nie nowym, ale pomysłem bardzo sprawdzonym. Chodzi o zagospodarowanie potencjału studentów. Studenci, kształcąc się na swoich kierunkach, to bardzo często menadżerowie, specjaliści w bardzo wąskich działkach, których armia też potrzebuje - mówił w Polskim Radiu 24 ppor. Damian Duda, koordynator Legii Akademickiej na UMCS w Lublinie. Gościem PR24 była także studentka ASzWoj Iga Wilczyńska, uczestniczka programu Legia Akademicka.
Zobacz więcej na temat:  wojsko Wojsko Polskie armia Polskie Radio 24 szkolnictwo wyższe Akademia Sztuki Wojennej

„Z agresją ze strony Rosji należy się liczyć zawsze”

Minister Antoni Macierewicz, podczas Międzynarodowego Forum Bezpieczeństwa w Halifaksie, powiedział, że „Rosja nie przygotowuje się do obrony, przygotowuje się do ataku”. W ostatnich dniach przed potencjalnym zagrożeniem ze Wschodu ostrzegał także Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. – Z agresją ze strony Rosji należy się liczyć zawsze – komentował w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski, historyk i politolog.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Targalski Akademia Sztuki Wojennej bezpieczeństwo armia wojsko Rosja wojna hybrydowa