Jonathan Mills zaprasza do Edynburga

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 11:40
W Dwójce gościł dyrektor Międzynarodowego Festiwalu w Edynburgu, jednej z najstarszych i najważniejszych imprez kulturalnych w Europie.
Audio
Międzynarodowy Festiwal w Edynburgu
Międzynarodowy Festiwal w Edynburgu Foto: www.facebook.com/edinburghinternationalfestival

– Festiwal powinien być przestrzenią szczególną. Spodziewany się na nim tego, co niespodziewane, bo to niespodziewane rządzi naszym światem – mówił Jonathan Mills w rozmowie z Katarzyną Nowak w audycji "Wybieram Dwójkę". Wspominał również dotychczasową, ważną i zauważalną jego zdaniem, obecność polskich artystów na edynburskim festiwalu – przywołał Krzysztofa Warlikowskiego czy Grzegorza Jarzynę. Jonathan Mills opowiadał o specyfice spotkań w Edynburgu, podkreślał różnorodność obecnych tu form i stylistyk, mówił o współczesnym teatrze oraz… zaprosił słuchaczy Dwójki na tegoroczny festiwal.

My zapraszamy natomiast do wysłuchania rozmowy (tłumaczył Aleksander Laskowski).

Jonathan Mills pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu w Edynburgu od października 2006 roku. Jest absolwentem kompozycji na University of Sydney i architektury akustycznej w Royal Melbourne Institute of Technology w Australii. Był dyrektorem artystycznym Melbourne Festival i profesorem na University of Melbourne.

Festiwal w Edynburgu odbywa się już od 1947 roku. Tegoroczna edycja odbędzie się do
9 sierpnia do 2 września.

Czytaj także

Senior wśród festiwali

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 12:05
W Edynburgu rozpoczyna się dziś 11-dniowy Międzynarodowy Festiwal Filmowy. To impreza, która odbywa się już od 65 lat!
rozwiń zwiń