X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Największe święto muzyki etnicznej w Europie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 15:00
Festiwal, na który złożyły się dwa wydarzenia: 17. Rozstaje oraz 36. Euroradio Folk Festival, odbył się w dniach 5-11 lipca w Krakowie. Ponad 200 muzyków reprezentujących państwa 4 kontynentów wystąpiło na blisko 50 koncertach i nocach tańca w wyjątkowych festiwalowych lokalizacjach. Wiele z tych wydarzeń transmitowaliśmy na antenie radiowej Dwójki, współorganizatora imprezy.
Największe święto muzyki etnicznej w Europie
Foto: mat. promocyjne

Misją Euroradio Folk Festival jest stworzenie platformy prezentacji i promocji artystów inspirujących się lokalnymi i regionalnymi tradycjami muzycznymi. Wydarzenie co roku odbywa się w innym państwie, a za jego organizację odpowiada jedna z 57 rozgłośni radiowych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców.

Podczas koncertu oficjalnie rozpoczynającego Euroradio Folk Festival wystąpili dwaj wielcy artyści: Zakir Hussain i Rakesh Chaurasia. Zakir Hussain to jedna z niekwestionowanych legend world music, wirtuoz gry na tabli, artysta koncertujący i nagrywający z największymi sławami, również scen jazzowych.

Rozbudowany program Festiwalu objął występy wielu międzynarodowych gwiazd muzyki etnicznej z Europy, Ameryki Południowej, Afryki subsaharyjskiej i Azji oraz zabawy taneczne, warsztaty i targi instrumentów. Wszystko to odbyło się dzięki współpracy doświadczonych i zasłużonych w promowaniu muzyki folkowej instytucji: Polskiego Radia i Europejskiej Unii Nadawców EBU, Stowarzyszenia Rozstaje oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego i Miasta Krakowa.

Euroradio Folk Festival to wydarzenie o kilkudziesięcioletniej tradycji i międzynarodowej randze. Misją festiwalu było stworzenie platformy prezentacji i promocji artystów inspirujących się lokalnymi i regionalnymi tradycjami muzycznymi. Powołany w 1980 roku przegląd muzyki folkowej co roku odbywa się w innym państwie, a za jego organizację odpowiada jedna z 57 rozgłośni radiowych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców. Występy zespołów delegowanych przez członków EBU są rejestrowane, zaś powstałe nagrania emitowane na antenach radiowych. Polskie Radio organizowało Festiwal już dwukrotnie: w 1995 roku w Zakopanem oraz 2005 roku w Gdańsku. Niezwykle ważnym elementem festiwalu jest promocja młodych artystów, sięgających do korzeni swojej kultury. Ich nowoczesne podejście do tradycji jest szalenie istotne w przekazywaniu idei własnej tożsamości kolejnym pokoleniom – mówi Kuba Borysiak, dziennikarz Programu 2 Polskiego Radia, Head of Euroradio Folk & Traditional Music Group.

Rozstaje / Crossroads Festival Krakow to jeden z najważniejszych festiwali world music w Polsce i w tej części Europy. Od 1999 roku prezentuje krakowskiej publiczności – podczas koncertów kameralnych i plenerowych, często odbywających się na Rynku Głównym – najlepszych artystów międzynarodowej i polskiej sceny etno, world music, folk, etnojazz i muzyki tradycyjnej. Rozstaje gościły kilkaset zespołów z kilkudziesięciu krajów świata. Stałym elementem festiwalu są warsztaty muzyczne, będące unikalną okazją do edukacji w zakresie kultur muzycznych świata, a także zamawiane specjalnie na festiwal międzynarodowe projekty artystyczne. ROZSTAJE / CROSSROADS Festival Krakow od 17 lat wypełnia Kraków paletą muzycznych barw ze wszystkich kontynentów. Obok prezentacji brzmień tradycyjnych, kreujemy przestrzeń dla nowej muzyki inspirowanej źródłami i rodzącej się w zgiełku aglomeracji - zgodnie z naszym tegorocznym hasłem Sounds od Europe / Sounds of the Towns – mówi Jan Słowiński, dyrektor artystyczny Festiwalu Rozstaje.

bch

Zobacz więcej na temat: folk Kraków
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak