REKLAMA

Misteria Paschalia 2011 – podsumowanie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 13:15
W tym tygodniu zakończył się Festiwal Misteria Paschalia. Swoimi wrażeniami z festiwalowych koncertów podzielił się z nami dziennikarz Dwójki Jacek Hawryluk.
Audio
  • Jacek Hawryluk i Magdalena Łoś opowiadają o wydarzeniach Festiwalu Misteria Paschalia 2011

Misteria Paschalia to festiwal o ustalonej renomie. Zjeżdżają tu czołowi wykonawcy muzyki dawnej z całej Europy, dzięki czemu można podczas wielkotygodniowych koncertów poznać i porównać rozmaite style interpretacji, trendy aktualnie panujące w nurcie wykonawstwa stylowego, historycznie poinformowanego.Kto nie miał okazji być w Krakowie, ten mógł śledzić niemal wszystkie koncerty na naszej antenie.

- Każdy właściwie koncert tegorocznego Festiwalu był godny uwagi. Dominował śródziemnomorski nurt interpretacyjny, bardzo ciekawy i różnorodny. Wspaniale zabrzmiała Bachowska Msza h-moll w interpretacji Marca Minkowskiego. Fabio Biondi zaprezentował znakomite oratorium Leonardo Leo - a któż dzisiaj pamięta o tym niegdyś wziętym kompozytorze. Wreszcie Christophe Rousset, który wystąpił w Polsce po raz pierwszy, prezentując dramat religijny Pergolesiego - mówił Jacek Hawryluk.

Aby zapoznać się z recenzją Jacka Hawryluka z wydarzeń 8. Festiwalu Misteria Paschalia i dowiedzieć się, między innymi, o polskich wątkach Festiwalu, wystarczy kliknąć ikonę kamery w ramce "Wideo" po prawej stronie.

***

Wciąż jeszcze mamy w pamięci znakomite koncerty 8. Festiwalu Misteria Paschalia, a już możemy sobie ostrzyć apetyt na dziewiątą jego edycję. Swoją obecność zapowiedziały bowiem takie zespoły, jak Ensemble Matheus i Jean-Christophe Spinosi, Al Ayre Español i Eduardo López Banzo oraz Ensemble Peregrina.

Aby obejrzeć galerię zdjęć z ostatnich dni Festiwalu, wystarczy kiknąć miniaturę w ramce "Galeria" po prawej stronie.

***

Zachęcamy również do posłuchania fragmentu "Sezonu na Dwójkę" poświęconego Festiwalowi Misteria Paschalia 2011. Magdalena Łoś w rozmowie z Jackiem Hawrylukiem stwierdziła między innymi: - Jesli chodzi o politykę programową, niczego bym w tym Festiwalu nie zmieniła.

 

Dźwięk dostępny jest w ramce "Posłuchaj".

Czytaj także

Koniec festiwali

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2011 17:40
15. Festiwal Wielkanocny Ludwiga van Beethovena oraz 8. Festiwal Misteria Paschalia – czas na podsumowanie. Dyskusję prowadził Jacek Hawryluk.
rozwiń zwiń