X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Odradzałem im życie atmosferą Konkursu Chopinowskiego"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 12:00
- Moim uczniom zalecałem, żeby od razu po swoim występie wracali do Krakowa, żeby nie słuchali innych konkursowych wykonań - przygotowania do ostatniego Konkursu Chopinowskiego wspominał w Dwójce prof. Stefan Wojtas, nauczyciel dwójki uczestników tej imprezy Szymona Nehringa i Krzysztofa Książka.
Audio
  • Prof. Stefan Wojtas, Krzysztof Książek i Szymon Nehring wspominają Konkurs Chopinowski i lata edukacji (Five o'clock/Dwójka)

Szymon Nehring i Krzysztof Książek byli polskimi objawieniami Konkursu Chopinowskiego w 2015 roku. Pierwszy z nich trafił do finału, drugiemu zaś zabrakło tylko jednego głosu, by się w nim znaleźć. Nauczyciel pianistów wspominał, że podczas Konkursu starał się dodawać otuchy, ale nie udzielał rad. - To jest najgorsze, co można zrobić tuż przed występem, bo człowiek wtedy skupia się na tym jednym aspekcie, a zapomina o sprawach znacznie ważniejszych - tłumaczył prof. Stefan Wojtas.

Szymon Nehring wspominał, że odizolowanie się od atmosfery Konkursu było niemożliwe. - Raz przeczytałem niepochlebną recenzję mojego występu i to nie był dobry pomysł. Poza tym przez trzy tygodnie miałem podwyższony poziom adrenaliny. Budziłem się wypoczęty po sześciu godzinach snu, co potem odbiło się na moim zdrowiu.

Pianiści wraz z prof. Wojtasem opowiadali w audycji o wielomiesięcznych przygotowaniach do Konkursu ("u profesora kończyliśmy grać Chopina po pierwszej nucie, bo dalej już było źle"). Pedagog dzielił się także swoimi doświadczeniami na temat kształcenia pianistycznego.

***

Tytuł audycji: Five o'clock

Prowadzi: Agata Kwiecińska

Goście: Szymon Nehring, Krzysztof Książek, prof. Stefan Wojtas

Data emisji: 8.04.2017

Godzina emisji: 17.00

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie olśnienia Konkursu Chopinowskiego 2015

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 12:20
W audycji "Chopin osobisty" powrócimy do ostatniego Konkursu Chopinowskiego, tym razem za sprawą jego polskich uczestników.
rozwiń zwiń