X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chopinowskie pożegnania

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2014 20:00
Wśród wybitnych muzyków, którzy odeszli od nas w tym roku, znaleźli się profesor Jan Ekier oraz Barbara Hesse-Bukowska. Poświęcimy im najbliższą audycję z cyklu "Chopin osobisty".
Jan Ekier
Jan Ekier Foto: PAP/Maciej Kłoś

W specjalnym zaduszkowym wydaniu audycji będziemy więc wspominać dwójkę laureatów Konkursu Chopinowskiego: zdobywczynię II nagrody w 1949 roku oraz laureata z roku 1937, a przy tym niezwykle zasłużonego dla naszej kultury pedagoga, kompozytora, chopinologa, inicjatora i Redaktora naczelnego Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina.

Sięgniemy po interpretacje chopinowskie obojga pianistów, zarówno te archiwalne, jak i bardziej współczesne, zachowane w archiwum Polskiego Radia i katalogu Polskich Nagrań. Posłuchamy też refleksji i wspomnień bohaterów audycji, a także wypowiedzi Józefa Kańskiego i profesora Mieczysława Tomaszewskiego.

Na audycję "Chopin osobisty" zaprasza Róża Światczyńska.

2 listopada (niedziela), godz. 14.00-15.00

mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Profesor Jan Ekier. "Nauczyciel od życia"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 09:00
W poniedziałek na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie pożegnaliśmy zmarłego 15 sierpnia w wieku 101 lat profesora Jana Ekiera. Tego samego dnia na antenie Dwójki redaktora naczelnego Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina wspominali jego uczniowie, współpracownicy i rodzina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wreszcie można grać Chopina! Wspominamy profesora Jana Ekiera

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 13:00
- Windziarz w hotelu w Montevideo zapytał, skąd jestem. Odpowiedziałem, że z Polski, a on zawołał: "Chopin!". To było jego pierwsze skojarzenie - tak twórca Wydania Narodowego Dzieł Fryderyka Chopina wspominał swoje powojenne koncertowe wojaże.
rozwiń zwiń