X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płytowy Trybunał Dwójki i utwór ku czci patronki muzyki

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 22:20
W dniu świętej Cecylii wybieramy najlepsze nagrania utworu napisanego ku jej chwale przez Henry’ego Purcella.
Święta Cecylia (na zdj. fragment obrazu Guida Reni, Św. Cecylia, 1606) w ikonografii chrześcijańskiej przedstawiana jest jako orantka, w późniejszych wizerunkach: w tunice, z palmą męczeńską w dłoni.
Święta Cecylia (na zdj. fragment obrazu Guida Reni, "Św. Cecylia", 1606) w ikonografii chrześcijańskiej przedstawiana jest jako orantka, w późniejszych wizerunkach: w tunice, z palmą męczeńską w dłoni.Foto: Wikipedia/domena publiczna

Święta Cecylia jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Henry Purcell pisząc swą "Odę na dzień św. Cecylii" ("Hail! Bright Cecilia") szczególnie starał się, aby jego muzyka była kunsztowna i olśniewająca.

Najlepsze spośród sześciu zaproponowanych przez Jacka Hawryluka nagrań tego utworu, wybierze jury w składzie: Anna Radziejewska, Dorota Kozińska i Magdalena Łoś.
***
Na audycję "Kto słucha, nie błądzi" zapraszamy w sobotę (22.11) w godzinach 16.00-18.00. Program poprowadzi Jacek Hawryluk.

bch/mc

Zobacz więcej na temat: Henry Purcell MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Płytowy Trybunał Dwójki: wygrywa "Tako rzecze Zaratustra” w wersji sprzed pół wieku

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 19:00
W ostatnim przed wakacjami Trybunale słuchaliśmy poematu "Tako rzecze Zaratustra” op. 30 na wielką orkiestrę symfoniczną Ryszarda Straussa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rameau najlepszy na starym klawesynie Trevora Pinnocka

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 18:00
12 września minęła 250. rocznica śmierci Jeana-Philippe’a Rameau. Z tej okazji Płytowy Trybunał Dwójki wybrał najciekawsze nagranie Suity a-moll ze zbioru "Nouvelles Suites de Pièces de Clavecin".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z Nowego Świata", czyli... z Berlina

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 22:30
Płytowy Trybunał Dwójki uznał, że najlepsze nagranie IX Symfonii e-moll op. 85 "Z Nowego Świata" Antonina Dworzaka zawdzięczamy Berlińskim Filharmonikom i Rafaelowi Kubelikowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trybunał zdecydował: Kwartet Schuberta - najlepszy w hiszpańskim wykonaniu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2014 09:59
W audycji "Kto słucha, nie błądzi" słuchaliśmy w ciemno sześciu nagrań Kwartetu G-dur D 887 op. 161 Franza Schuberta. Propozycje podzieliły jury.
rozwiń zwiń