X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oman - państwo pod rządami kompozytora

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2014 21:00
Bohaterem audycji "Słuchaj świata" będzie Oman, państwo leżące na Półwyspie Arabskim. Co wiemy o tym kraju?
W czwartek 18 grudnia o godz. 18.00, w warszawskim kinie Luna odbędzie się pokaz slajdów Oman - w krainie pachnącej kadzidłem autorstwa Anny i Marcina Szymczaków
W czwartek 18 grudnia o godz. 18.00, w warszawskim kinie Luna odbędzie się pokaz slajdów "Oman - w krainie pachnącej kadzidłem" autorstwa Anny i Marcina SzymczakówFoto: Anna i Marcin Szymczakowie

Oman o wiele rzadziej koncentruje na sobie uwagę mediów niż choćby granicząca z nim Arabia Saudyjska. A szkoda, bo jest krajem nad wyraz ciekawym.

Od 40 lat włada nim sułtan Kabus ibn-Said, absolwent brytyjskiej Królewskiej Akademii Wojskowej (ukończyli ją także m.in. książęta William i Harry). W 2011 roku, gdy wrzało na Bliskim Wschodzie, a oczy świata zwrócone były na pogrążoną w wojnie domowej Libię, postanowił powoli spełniać postulaty protestujących, którzy - na wzór placu Tahrir - rozbili miasteczko namiotowe w stolicy kraju Maskacie. Wcześniej był pierwszym arabskim przywódcą po Sadacie, który rozpoczął rozmowy pokojowe z Izraelem. Poza tym jest melomanem i... kompozytorem.

O ciekawej postaci, jaką jest sułtan Kabus ibn-Said, o wspaniałej przeszłości kraju, współczesnej sytuacji gospodarczo-społecznej, jego kulturze oraz o miejscach wartych odwiedzenia opowiedzą goście audycji: arabistka dr Katarzyna Górak-Sosnowska ze Szkoły Głównej Handlowej, dr Izabela Łęcka z Uniwersytetu Warszawskiego oraz podróżnik Marcin Szymczak.

***

Na audycję "Słuchaj świata" zapraszamy w niedzielę (14.12) w godzinach 16.00-18.00. Program poprowadzą Kuba Borysiak i Bartosz Panek.

mc/bch

Zobacz więcej na temat: oman podróże
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afryka – między mitem a rzeczywistością

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 18:50
Jak wyobrażana jest współczesna Afryka? Jak tworzy się jej mit? Wreszcie – jaka jest recepcja kultury krajów afrykańskich w Polsce i Europie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć okularnikom! Kambodża pod rządami Czerwonych Khmerów

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 14:52
W latach 70. kambodżańscy komuniści usiłowali stworzyć nowe społeczeństwo. Efekty ich reform liczyć można w setkach tysięcy ofiar.
rozwiń zwiń