Jak promować polską muzykę za granicą?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 14:05
W "Poranku Dwójki" gościć będziemy Ewę Bogusz-Moore, menadżerkę projektu Polska Music w Instytucie Adama Mickiewicza.
Program Polska Music wspiera wykonania polskiej muzyki klasycznej na świecie przez artystów zagranicznych (zdj. ilustracyjne)
Program Polska Music wspiera wykonania polskiej muzyki klasycznej na świecie przez artystów zagranicznych (zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay/domena publiczna

Ewa Bogusz-Moore za swoją działalność została właśnie wyróżniona nagrodą Związku Kompozytorów Polskich. O zagranicznej promocji polskiej muzyki porozmawiamy z nią po godz. 8.10 (transmisja wideo).

Godzinę wcześniej połączymy się z Aleksandrem Laskowskim, który opowie o prapremierze nowej opery Thomasa Adesa w Salzburgu - "Anioła zagłady" na motywach filmu Buñuela.

Po 7.35 zaprosimy do Muzeum Sopotu na wystawę, która pokazuje przełomowy moment, jakim były I i II Ogólnopolski Festiwal Muzyki Jazzowej w 1956 i 1957 r. Ekspozycja przedstawia portret zbiorowy społeczeństwa i nagły wybuch entuzjazmu, który uczynił z festiwalu wielką demonstrację karnawałowej wolności.

Po 8.35 wysłuchamy także relacji ze Światowych Dni Młodzieży, które trwają w Krakowie.

Poza tym w programie: "Wiadomości kulturalne", "Słowo na dzień", "Archiwalnia", o 7.05 "Płyta tygodnia" - tym razem to nowy album firmy CPO, trzecia część cyklu płytowego "The Grand Concertos for Mixed Instruments", w której zespół La Stagione Frankfurt pod dyrekcją Michaela Schneidera gra koncerty na różne instrumenty Jerzego Filipa Telemanna.

Codziennie tuż przed 9.00 rekomendacje kulturalne przedstawia znakomita śpiewaczka i kompozytorka Agata Zubel.

***

Na "Poranek Dwójki" w piątek (29.07) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Potoroczyn: IAM nie służy do zabawiania Polonii

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 19:10
Dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza odniósł się w Dwójce do zarzutów wiceministra spraw zagranicznych Jana Dziedziczaka o niegospodarność i niską skuteczność jego placówki.
rozwiń zwiń