X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Potoroczyn: IAM nie służy do zabawiania Polonii

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 19:10
Dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza odniósł się w Dwójce do zarzutów wiceministra spraw zagranicznych Jana Dziedziczaka o niegospodarność i niską skuteczność jego placówki.
Audio
  • Paweł Potoroczyn o działalności Instytutu Adama Mickiewicza (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Paweł Potoroczyn kierował Instytutem Adama Mickiewicza od 2008 roku
Paweł Potoroczyn kierował Instytutem Adama Mickiewicza od 2008 rokuFoto: Grzegorz Śledź/PR2

zobacz także
Dziedziczak 1200.jpg
Chopin i Kopernik? O promocji polskiej kultury za granicą

Wiceminister Jan Dziedziczak w audycji "O wszystkim z kulturą" zarzucał Instytutowi Adama Mickiewicza m.in. angażowanie dużych środków w wydarzenia kulturalne niezauważalne za granicą i słabo promujące Polskę. W odpowiedzi Paweł Potoroczyn wskazywał na flagowe ubiegłoroczne przedsięwzięcia jego jednostki. - Nie wiem, jak można nie dostrzegać premiery "Króla Rogera" w londyńskim Covent Garden, wielkiej narodowej wystawy w Pekinie pt. "Skarby z kraju Chopina", którą dostrzegły całe Chiny, a która następnie została przeniesiona do Seulu. W końcu trudno było nie dostrzec koncertu I, Culture Orchestra na Majdanie. Dostrzegło go 100 tysięcy Ukraińców i 20 milionów przed telewizorami - wyliczał.

Dyrektor IAM wyjaśniał, że zagraniczna promocja polskiej kultury odbywa się w porozumieniu z kuratorami z danego państwa i to oni wybierają wydarzenia i projekty z bogatej krajowej oferty.

W audycji rozmawialiśmy też z szefami British Council i Goethe Institute, którzy opowiadali o tym, jak wygląda zagraniczna promocja kultury w ich krajach.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Barbara Schabowska

Goście: Paweł Potoroczyn (dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza), Martin Davidson (British Council), Berthold Frank (dyrektorem Goethe Institute)

Data emisji: 11.02.2016

Godzina emisji: 18.00

bch/mc

Komentarze1
aby dodać komentarz
klatosinski@wp.pl2016-02-12 00:38 Zgłoś
Tym razem miło było posłuchać kogoś, kto zna się na kulturze i jej promocji. Mam nadzieję, że "dobra zmiana" ominie na razie IAM.

Czytaj także

50 milionów widzów na świecie zobaczyło Polskę

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 10:00
– Moi koledzy z British Council czy Goethe-Institut nie mogą w to uwierzyć – mówił Paweł Potoroczyn, dyrektor świętującego 15 urodziny Instytutu Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister Gliński: nie będę ingerował w przekaz artystyczny

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 16:20
- Wolność twórcza ma szerokie granice, ale one istnieją. Będziemy w tej kwestii delikatni - deklarował wicepremier Piotr Gliński, komentując w Dwójce "awanturę" wokół Teatru Polskiego we Wrocławiu i przedstawiając priorytety nowej polityki kulturalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin i Kopernik? O promocji polskiej kultury za granicą

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 19:00
- Lepiej, żeby polskie instytucje odpowiedzialne za reklamowanie Polski, za pokazywanie Polski światu, skupiły się na tych atutach, które my jako Polska mamy – podkreślał w Dwójce Jan Dziedziczak, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
rozwiń zwiń