X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak blisko prawdy był Tadeusz Różewicz?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 20:30
W audycji "Strefa literatury" porozmawiamy o twórczości słynnego poety i opowiadającej o niej książce zatytułowanej "Śmietnik".
Tadeusz Różewicz  zmarł 24 kwietnia 2014 r. we Wrocławiu
Tadeusz Różewicz zmarł 24 kwietnia 2014 r. we Wrocławiu Foto: Rapas/wikimedia/domena publiczna

"Poeta śmietników jest bliższy prawdy niż poeta chmur, śmietniki są pełne życia, niespodzianek" - pisał w jednym z wierszy Tadeusz Różewicz.

Artysta pewnego dnia zadzwonił do fotoreportera Adama Hawałeja prosząc go o wykonanie serii zdjęć i sfotografowanie go podczas wyrzucania odpadków na przydomowy śmietnik. Ponad ćwierć wieku po tym wydarzeniu, a zarazem w 95-tą rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza po raz pierwszy cała seria fotografii, a także dotyczące jej komentarze ukazują się w książce pt. "Śmietnik".

Jaką twarz Tadeusza Różewicza odsłania ta niezwykła publikacja opowiedzą Adam Hawałej, redaktor i autor opracowania książki Jarosław Borowiec, historyk sztuki Witold Kanicki i historyk i teoretyk literatury prof. Andrzej Skrendo.

***

Na audycję Strefa literatury w niedzielę (9.10) w godz. 22.00-22.30 zaprasza Dorota Gacek.

mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak